• המחלקה להשאלת ציוד
• המחלקה להסעת חולים ומוגבלים
• המחלקה לאספקת מזון
• המחלקה לבריאות הנפש
• המחלקה לשירותי רווחה בקהילה
• המרכז להידרותראפיה ושיקום
• מחלקת התנדבות
• המאגר הלאומי לתורמי מח עצם
• בית אורנית
• 'מתחילים מחדש' - למחלימים מסרטן
• האגף לקידום הילד
• האגף לסיעוד ותמיכה בקשישים
• תמיכה וסיוע לחולי אלצהיימר
• תמיכה וסיוע לחולי סרטן
• המחלקה לייעוץ והכוונה רפואיים720,873 תורמים פוטנציאליים במאגר הלאומי לתורמי מח עצם • 1,580 השתלות מח עצם מצילות חיים שבוצעו עד כה • 14,107 מתנדבים בפעולה בעשרות מרכזים ברחבי הארץ • 55,000 ארוחות המחולקות מדי חודש לקשישים ונזקקים • 61,000 פניות שבוצעו למרכז לייעוץ והכוונה רפואיים • 73,000 הסעות חולים ומוגבלי תנועה באמבולנסים וברכבי מתנדבים • 2,600 ילדים עם צרכים מיוחדים שנעזרו באגף לקידום הילד • 57 מדורים ושירותים שונים לחולים, לנכים ולקשישים

במטרה לאפשר לחולה לשהות בביתו ובחיק משפחתו, משאילה "עזר מציון" ללא כל תמורה, ציוד רפואי ושיקומי לשימוש ביתי.
הציוד המושאל הינו רב ויקר ערך, והוא מטופל ומאוחסן תוך הקפדה מלאה וחסרת פשרות על רמת התקינות של המכשירים השונים. בנוסף, מעמידה "עזר מציון" לרשות קשישים סיעודיים וחולים מרותקים מגוון מוצרי ספיגה והיגיינה במחירים הזולים ביותר, ובתוספת הדרכה מקצועית צמודה.

השאלת ציוד רפואי ושיקומי

השאלת ציוד התפתחותי ושיקומי לילדים עם צרכים מיוחדים

המרכז להשאלת מכשירי תקשורת (פלט קולי)

יחידת הנגשה

השאלת ציוד רפואי ושיקומי

"עזר מציון" מסייעת לחולים ולמשפחות באמצעות השאלת ציוד רפואי ושיקומי ללא כל תמורה. כך מאפשרת "עזר מציון" לחולים ומוגבלים לשהות בביתם, בחיק משפחתם התומכת ולעבור ביעילות רבה תהליך שיקום. השאלת הציוד גם חוסכת כספים רבים לקופת המדינה בכך שהיא מאפשרת שחרור מוקדם מאישפוז של רבים מהחולים.

מדי שבוע מתבצעת העברת פריטי ציוד מהמרכז הארצי לסניפי "עזר מציון" השונים בכל רחבי הארץ ואף בבתי החולים, לפי ביקוש הציבור הרחב בערים השונות. כמו כן, פועלת במרכז הארצי מעבדה טכנולוגית מיוחדת לתיקון מכשרים פגומים ולהתאמת מכשירים לצרכים מיוחדים של חולים ספציפיים. תקופת ההשאלה ניתנת להארכה בהתאם לצורך השיקומי והסיעודי של החולה, הנכה או הקשיש.

צוות המרכז הארצי להשאלת ציוד רפואי ושיקומי דואג לרכישת ציוד, לתחזוקה, להחלפת מכשירים שאינם תקינים, וכמובן, להתאמת הציוד המושאל לצרכי החולה ולהדרכה לגבי אופן השימוש.

ב"עזר מציון" פועלת גם יחידה מיוחדת להשאלת ציוד התפתחותי לילדים בעלי צרכים מיוחדים השאלת ציוד התפתחותי ושיקומי.


המרכז הארצי להשאלת ציוד רפואי ושיקומי:
רח' רבינוב 5 בני ברק
טל. 03-6144500
פקס. 03-6144505
המרכז פתוח בין השעות:
בוקר: 9:00-11:00, אחה"צ: 17:00-20:00
מנהל: ישעיהו דימנטמן
ההשאלה מתבצעת גם בכל סניפי "עזר מציון"

לראש העמוד
השאלת ציוד התפתחותי ושיקומי לילדים עם צרכים מיוחדים

ציוד רפואי, שיקומי והתפתחותי מאפשר לחולים לשהות בביתם ובחיק משפחתם, מקל מאוד על התמודדותם עם האתגרים שבפניהם ומשפר משמעותית את איכות חייהם. כדי לתת להם אפשרות זו, משאילה להם "עזר מציון" ציוד לשימוש ביתי ללא כל תמורה. מחלקה זו פועלת מזה עשרים שנה ומשאילה ציוד גם באמצעות הסניפים השונים של "עזר מציון" אשר פרוסים ברחבי הארץ.

במסגרת זו, ובמשולב עם האגף לקידום הילד, מושאל ציוד למשפחותיהם של ילדים עם צרכים מיוחדים וזאת ללא כל תמורה. ציוד זה כולל כ-1200 אבזרים שונים כגון: כדורים, גלילים,קפציות, מדרגות, הליכונים, עמידונים , סקוטרים ועוד. כל זאת על סמך המלצת המטפל המקצועי אשר מכיר אישית את הילד. לאחרונה נרכש, בסיוע המוסד לביטוח לאומי, מלאי חדש של ציוד להשאלה הכולל אביזרים שיקומיים חדשניים לגיל הרך.

מנהלת: רחל איצקוביץ
כתובת: רבינוב 5 בני ברק
טל. 03-6144409
טל. להשארת הודעה 03-5709530
שעות פתיחה: 11:00-13:00
דוא"ל. Glea@ami.org.il

לראש העמוד
המרכז להשאלת מכשירי תקשורת (פלט קולי)

המרכז הארצי למכשירי תקשורת עם פלט קולי נפתח ב - 1997 ומשאיל מדי שנה מאות מכשירים לילדים עם צרכים מיוחדים ולמבוגרים הסובלים ממוגבלויות תקשורתיות שונות. לאחרונה רכשנו בסיוע "המוסד לביטוח לאומי" עשרות מחשבי תקשורת מוקשחים לעזרה למשתמשים אוריניים ומשתמשים בסמלים.

אופן ההשאלה:
1. פניה להשאלה מתבצעת באמצעות מילוי טופס השאלה ע"י קלינאי/ת תקשורת מטפל/ת.
2. להורדת טופס השאלה לחץ כאן
3. במקרה שקיימת רשימת המתנה למכשיר הספציפי אנו פועלים לפי עיקרון קדימות הפניה.
4. פניות של חולים במחלות ניווניות פרוגרסיביות מועברות אוטומטית לראש התור.
5. זמן ההשאלה הינו קבוע ועמד על חצי שנה.

הפרוייקט יצא לדרך בסיוע הקרן לשירותים מיוחדים ב"מוסד לביטוח לאומי".

קטלוג מכשירים
בקשה לקבלת מכשיר
שאלות ותשובות נפוצות
תקנון להשאלת מחשב תקשורת
תקנון להשאלת מכשיר תקשורת

המרכז להשאלת מכשירי תקשורת
כתובת: רבינוב 5 בני ברק
טלפון. 03-6144450 פקס. 03-6144405
בימים: א' ו- ד', בין השעות 8:30-13:30 בבוקר,
וביום ג', בין השעות 16:00-20:30 אחה"צ.
מנהלת: יונית הגואל-קרניאלי


לראש העמוד
יחידת הנגשה

ב"עזר מציון" קיים מרכז פלט קולי שמתמחה בהשאלת ציוד תת"ח (תקשורת תומכת חליפית) לכל אוכלוסיית ישראל, ופועל משנת 1997. ההתפתחות הטבעית וההגיונית של מרכז זה, הינה לכיוון של מתן שירותים נוספים לאוכלוסיות אשר פונות אלינו.

באמצעות פתיחת מרכז הנגשה מוטורית, נאפשר לפונים אלינו , אשר חלקם סובלים מפגיעות מוטוריות משמעותיות, לתקשר בעזרת פתרונות הנגשה ייעודיים, שיאפשרו לאנשים אלו אוטונומיה ואיכות חיים מרבית והשתתפות רבה יותר בחיי היום-יום שלהם .

כיום, כאשר משתמש תת"ח עם בעיה מוטורית פונה למרכז פלט קולי לקבל ציוד תת"ח, הוא נדרש בעקבות קבלת הפלט, לקנות ציוד הנגשה כדי שיוכל בעזרת ציוד זה להפעיל את הפלט הקולי. למותר לציין כי ציוד זה עדיין לא ממומן ע"י סל הבריאות וקופות החולים. מספרם של העזרים הללו ויכולתם לעזור לאנשים עם נכויות מוטוריות עולה עם התפתחות הטכנולוגיה האמורה, לצד הפלטים הקוליים.

בשנים האחרונות, אנו עדים להתקדמות במספר רבדים בתחום השימוש במכשירי פלט בישראל. עם כניסת מחשבי התקשורת, אנו יכולים לתת שירות למגוון אוכלוסיות רב יותר, ובהם אנשים עם נכויות קשות, אנשים מבוגרים, אשר נזקקים לאמצעי הנגשה מתוחכמים יותר.

כתוצאה אנו עדים לצורך גובר במקלדות, תמיכות ומתגים אשר יחברו בין המשתמש לטכנולוגיה. בנוסף, בשנים האחרונות חלה התפתחות דרמטית בתחום שליטה על מחשב ע"י מיקוד מבט. מערכת מיקוד מבט, מערכת עצמאית מאפשרת שליטה מלאה על המחשב באמצעות הזזת אישוני העיניים שמפעילה את העכבר.

מקלדות, תמיכות ומתגים ומערכות מיקוד מבט:- מדובר במגוון אמצעים טכנולוגים המיועדים לאפשר תפקוד של אנשים עם מוגבלות לתקשורת ולשימושי מחשב . בעזרת אמצעים אלה מתאפשר לאנשים אשר להם מוגבלות מוטורית קשה בידיים, להפעיל מערכות תקשורת, כמחשבים ופלטים קוליים.

לראש העמוד

מי אנחנו  

שירותים  

סניפים  

מילים חמות  

עזר כנגדנו  

חדשות  

סרטים 

לוח אירועים 

אלבום תמונות  

דרושים  

מוקדש בחום  

ברכה ליקירך  

המומחים שלנו  

קישורים  


תנאי שימוש

הצהרת פרטיות

צור קשר

הרשם לידיעון

אמנת עזר מציון