שירותי המחלקה הינם במימון משרד הרווחה ומתאפשר לאחר הגשת בקשה דרך המחלקה לשירותים חברתיים ברשות המקומית או במועצה האזורית.

 

  • חונכות לילדים

ילדים עם בעיות רגשיות, בסיכון, עם פיגור, או אוטיזם, מקבלים שירות של חונך למשך מספר שעות בכל שבוע. החונכים - כולם מגיל 18 ומעלה, המקבלים הדרכה מקצועית במרכז "עזר מציון", מקיימים עם הילדים הפעילים חווייתיות המשלבות זמן איכות עם קידום במגוון תחומים. החונכות מתמקדת במישור הרגשי אולם אינה תחליף טיפול רגשי, במידת הצורך.

 

  • סייעת שילוב ילדים חריגים במעונות יום, במשפחתונים רגילים או בביתם

שירות הניתן לילדים עם בעיות רפואיות שונות שאינם הולכים למעון שיקומי אלא למעון רגיל. ליווי הסייעות לעשות תיווך בין הילד המטופל במהלך הילדים ההימים במעון ומוצא לו חוויה מהנה ומועילה יותר. בנוסף, ילדים הזקוקים לסייעת בביתם (במקרים של בעיה התפתחותית קשה המונעת מהם להגיע למעון) יקבלו שירות. הסייעות מקדמות את הילדים באופן משמעותי - הן ברמה האישית ברמה החברתית ונמצאות בקשר עם הגננת והילדים האחרים. הסייעות, במעונות ובבתים, עוברות הכשרה ייחודית ומשתתפות מעת לעת בקורסים מקצועיים במרכז "עזר מציון", וכן נמצאו בקשר רציף עם איש המקצוע של הילד.

 

  • עזרה בניהול משק בית

במשפחות שבהן אחד מבני הבית מאושפז או עובר טיפולים שונים, שגרת החיים נפגעת משמעותית. המחלקה מסייעת למשפחות אלה ע"י עוזרות בית המגיעות לבית המשפחה ומנקות אותו.

 

  • טיפול רגשי

למשפחות, הזכאיות לסמך למשפחה, מוענקים מ"עזר מציון "גם טיפולים רגשיים לילדים והדרכת הורים ללא עלות. השירות אינו ע"י סטודנטים משנה ג ', במקצועות ההתחלה והעבודה הסוציאלית (עם הדרכה וליווי צמוד).

 

 

מנהלת:  פנינה פרידמן

כתובת:  ישמעאל 7 בני ברק

טלפון: 073-3956771

דוא"ל: pninaf@ami.org.il