במוקד הרפואי צוות של רופאים מיומנים ומנוסים, שמאחוריהם אלפי שעות טיפול במרפאות ובבתי חולים. מגוון הטיפולים הניתנים במוקד גדול מאוד וכולל בין השאר: טיפולי רופא ילדים ומשפחה, כירורגיה, בדיקות א.ק.ג., תפירות וחבישות, בדיקות שתן, עירויי נוזלים, אינהלציות, קטטר, המשך טיפול אנטיביוטי בעירוי, כתחליף לאשפוז בסופ"ש בבית החולים ופינוי חולי דיאליזה ואונקולוגיה לטיפולים בחגים ובשבתות בבית החולים.

 

הפינוי לבתי חולים, אם נדרש, נעשה באמבולנס מורשה ע"י נהגים של "עזר מציון". בנוסף, במידת הצורך מתבצעים גם טיפולים בבית החולה - שירות בלעדי של מוקד "עזר מציון".

 

כמו כן ניתן לקבל במוקד גם תרופות בהצגת מרשם רופא, או לאחר בדיקה של רופא במקום.

 

בסופי שבוע ניתן לשאול במוקד גם ציוד רפואי מגוון: חמצן, כסאות גלגלים, הליכונים, משאבות אינהלציה, משאבות חלב ועוד (לאורך השבוע ניתנים שירותים אלה במחלקה להשאלת ציוד רפואי ב"עזר מציון").

 

המוקד נגיש לנכים באופן מלא, ומדי שנה מוענק בו טיפול לכ-10,000 פונים.

 

המנהל הרפואי של המוקד הינו ד"ר מחאמיד תייסיר.

 

השירות ניתן ללקוחות כל קופות החולים. לקוחות "מכבי שירותי בריאות" נהנים מהשירות חינם, לקוחות שאר הקופות משלמים על הביקור 90 ₪ ומקבלים החזרים מקופת החולים בהתאם להסדר. לנוחות האוכלוסייה שומרת שבת, בשבתות וחגים לא נגבה תשלום (והוא מועבר במהלך השבוע שלאחר הביקור).

 

המוקד הוקם ע"י הרב חנניה צ'ולק, יו"ר "עזר מציון", בכדי לסייע לאנשים שנזקקו לטיפול רפואי בשבתות ובלילות (בשל מחלה או פציעה) ולא עמדה בפניהם כל אפשרות נוחה לכך. עד היום ממוקם המוקד בסמיכות לביתו של הרב צ'ולק.

 

 לפרטים נוספים >