החל משנת 2016 פועל מרכז יום ייעודי לבעלי נכויות פיזיותו בשיתוף עם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. זהו המרכז היחיד בארץ המתנהל באווירה דתית ומותאם לציבור התורני. המרכז מיועד לבוגרים מגיל 18 עם מוגבלות פיזית וקוגניציה תקינה. כלל הפעילויות מתקיימות בהפרדה לגברים ולנשים.

 

בין הפעילויות במרכז: חוגי אמנות עשירים בהדרכת מורה לאמנות; כיתת מחשבים בהדרכת איש מקצוע; פעילות בחדר כושר; תפילות במניין לגברים; לימוד תורה בכיתות (בשעות הבוקר) ובחברותות עם נוער ומבוגרים (בשעות הצהריים); מסיבות בחגים ובראשי חודשים, בשיתוף מתנדבים מהקהילה, ועוד. בכל יום מוגשות למשתתפים ארוחת בוקר וארוחת צהריים.

 

המשתתפים נהנים מהדרכה צמודה בכל שעות היום, מטיפולים פארא רפואיים - פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ובעתיד גם קלינאות תקשורת.

בכדי לספק פתרונות לרמות מוגבלות שונות, נעזר צוות המרכז גם ב"מילבת" בתל השומר, ומציע עזרים ואביזרי הנגשה שונים לכל צורך.

 

המפגש החברתי, העידוד לעצמאות, ההעצמה האישית והתמיכה הצמודה לכל אורך הדרך מקדמים מאוד את באי הבית. המשתתפים לוקחים חלק פעיל בקביעת סדר היום ואף בהכנות לאירועים השונים - כמו למשל בהכנת הכיבוד ובקביעת התוכנית.

 

השיפור ברמת העצמאות והתפקוד של המשתתפים בולט מאוד. אחת הבנות החלה לאחר מספר חודשים במרכז לנסוע בתחבורה ציבורית באופן עצמאי, וכיום היא מתניידת בקלות רבה יותר מבעבר. משתתפת אחרת היא אמנית ובעידוד הצוות היא החלה להעביר בעצמה חוגים גם במקומות נוספים!

 

מנהל: משה ישראלי

כתובת: הלפיד 19 קריית מטלון, פתח תקווה

טלפון: 052-5808951

מייל: IsraeliMoshe@ami.org.il