"שמי מרטין ואני בן 25. אני משתמש בתקשורת תומכת וחליפית ובוגר בי"ס "און". כיום אני הולך למרכז יום "גלגל התנופה" בבית הגלגלים שבהרצליה ואני מרוצה שם. אני גם משתתף בֵּפַּעִילוּיוֹת שונות כמו בחוג חברתי באיל"ן ובקייטנות. אני כותב שירים וגם מלחין אותם.

 

יש לי חלומות, אני מֵקַוֵה ששנה הבאה אלך למכינת כנפיים ואהיה שם שנתיים. הלוואי שאמצא שם בת זוג נכה ונתחתן ואולי יהיו לנו גם ילדים, אני מֵקַוֵה גם למצוא עבודה.

  

משמעות השימוש באמצעי תקשורת תומכת חליפית

 

התת''ח נתן לי פתח לעולם, לדבר עם אנשים ולעשות מה שאני רוצה. אני יכול לתקשר עם כל אחד בעזרת המחשב וכך מכירים אותי ורואים שיש לי מה לאמר - גם בשיחה וגם דרך האינטרנט.

מערכת מיקוד המבט יותר מהירה מכל מה שהשתמשתי פעם כל זה יש לי בזכות נֵטַע בן זאב הקלינאית שלי ובזכות "אייזק ישראל" ו"עזר מציון" וגם בזכות משרד הבריאות.         

 

מכשירי התת''ח זה כמו חלק מהגוף שלי ושל כל מי שזקוק להם זה כמו שלכבד שמיעה יש מכשיר שמיעה או לכבד ראיה יש מקל להליכה ככה זה מחשבי הַתַתַ''ח בשבילנו ובשבילי.

 

כשהייתי עוד בבית הספר ולא היתה לי מערכת מיקוד מבט – לא יכולתי לעשות שיעורים או בגרויות לצערי הרב, ועכשיו התלמידים עם מכשירי הַתַתַ''ח יכולים לעשות הכל בעזרת מערכת מיקוד המבט.

עכשיו אני יכול ללמוד יותר ולהיות עצמאי יותר בעזרת מערכת מיקוד המבט ובמיוחד אני שמח שאני יכול לדבר עם משתמשי תת"ח אחרים שגם להם יש מכשירי תקשורת כי פעם זה לא היה אפשרי".