בימיים האחרונים, כולנו רוצים להישאר בבית ולהתכרבל מתחת לשמיכה. בין אם בגלל מזג האוויר, או אולי המתח והחרדה בעקבות המלחמה... כולנו ממעטים לצאת מהבית, בעיקר בני גיל הזהב. 
כולנו יודעים עד כמה פעילות גופנית משמעותית לבריאות הנפש שלנו, בעיקר כשמדובר בהתעמלות לגיל השלישי, ולכן יצרנו עבורכם סדרת סרטוני הדרכה להתעמלות לגיל השלישי בבית, שמראה איך אפשר להיות בתנועה ולשמור על הבריאות, בעזרת חפצים שיש לכולנו בבית. בכתבה הבאה תוכלו לראות סרטוני התעמלות לגיל השלישי עם מקל, סרטוני התעמלות לגיל השלישי עם כדור, סרטוני התעמלות לגיל השלישי בישיבה וכו', כך שתוכלו לצפות בסרטונים השונים ולהתאים אותם לרמת התפקוד שלכם. 
על מנת להקל על חייהם של הקשישים הסיעודיים ובני משפחתם, בנתה "עזר מציון" מעטפת שירותים ללא עלות, בניהן שירותי אמבולנסים ומכוניות פרטיות ללא עלות, והשאלת ציוד רפואי.

התעמלות לגיל השלישי בישיבה - הורדת מתח משרירי הצוואר
ישיבה ממושכת ללא תנועה במציאות של לחץ נפשי, גורמת לכיווץ השרירים סביב שרירי הצוואר והראש, לכאב, חוסר נוחות ולמגבלות בתנועה. בעזרת תרגלי התעמלות לגיל השלישי בבית, נקל על הכאב ונגדיל  את טווחי התנועה במפרקים אלה.

התעמלות לגיל השלישי בישיבה - הורדת מתח מהכתפיים וגו עליון
בעזרת תרגלי התעמלות על כיסא, שיש לכולנו בבית, נוכל להקל על עומס שרירי הגו העליון והכתפיים.

התעמלות לגיל השלישי עם כדור - שחרור ועיסוי
התעמלות לגיל הזהב חשובה מאד להגברת הזרמת הדם ותחושת השחרור באיברים. בעזרת כדור עיסוי קטן, ניתן לפוגג את המתח בשרירים כדי לחוש משוחררים יותר.

התעמלות לגיל השלישי בישיבה - עיסוי משחרר
עיסוי לאורך כל היד כולל כף היד ואצבעות בעזרת בן זוג, יוביל לתחושה נעימה, להגברת זרימת הדם ולסילוק חומצה בשריר הגורמת לכיווץ יתר ותחושת אי נוחות.

תרגילי התעמלות לגיל השלישי - התרגעות באמצעות נשימה
תרגול נשימתי פשוט יסייע לאוורור הריאות, יעלה את ריכוז החמצן בגוף ויוביל לתחושת הקלה ורווחה.

התעמלות לגיל השלישי - באולינג
פעילות משחקית קלה ומהנה עם בן זוג תסייע בהסחה מעומס חדשות המלחמה, תגביר שמחה וצחוק, תוביל לתחושת הישג והצלחה ותוסיף לתחושת העצמאות

 

התעמלות לגיל השלישי - קליעה לסל
כמה כיף לבלות יחד! במשחקים מהנים כמו אלו, אפשר לשכוח שמדובר בהתעמלות.

התעמלות לגיל השלישי עם כדור - משחק כדור וכיסא
התעמלות לגיל השלישי עם כדור מאפשרת לא רק שחרור והגברת זרימת הדם בגוף, אלא מחזקת את תחושת ההצלחה ואת הדימוי העצמי, יחד עם תחושת שמחה על בילוי משותף. 

 

התעמלות לגיל השלישי - הליכה רגועה סביב שולחן
הליכה סביב שולחן בזמן נתון, הינה פעילות קלה המשפרת את הניידות, מקטינה את זמן הישבה הממושך, מגבירה את תחושת היצבה ושיווי מהשקל וגורמת לתחושת הישג.

שיפור הזיכרון בגיל השלישי - עיון באלבומים משפחתיים
עיון באלבומים משפחתיים נותן לנו שעה של הנאה, התרפקות על חוויות מהעבר, שיח משותף והסחת הדעת מטרדות היום יום, כאבים ודאגות.

 

שיפור הזיכרון בגיל השלישי - משחק קלפים
פעילות משחקית קלה ומהנה עם בן זוג תסייע בהסחה מעומס חדשות המלחמה, תגביר שמחה וצחוק, תוביל לתחושת הישג והצלחה ותוסיף לתחושת העצמאות