דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

מהם ההליכונים המוצעים בעזר מציון?

עזר מציון מכירה בחשיבות ובתחושת הרווחה שציוד רפואי יכול להעניק למטופלים, ועל כן, מעמידה הליכונים להשאלה לרשות חולים, בני הגיל השלישי, אנשים שמתמודדים עם מוגבלות וכל מי שזקוק להליכון.

במצבים בהם אנשים מתקשים להתנייד בכוחות עצמם בשל סיבות רפואיות שונות – חלקן זמניות וחלקן קבועות, הליכונים יכולים לאפשר למטופלים לקבל מעט מהעצמאות שאבדה להם ולסייע להם בהתנהלות היומיומית השוטפת שלהם.עזר מציון מכירה בחשיבות ובתחושת הרווחה שציוד רפואי יכול להעניק למטופלים, ועל כן, מעמידה הליכונים להשאלה לרשות חולים, בני הגיל השלישי, אנשים שמתמודדים עם מוגבלות וכל מי שזקוק להליכון.

 

ההליכונים מושאלים למטופלים לתקופה של שלושה חודשים (אותה ניתן לבקש להאריך במקרים מסוימים), בסניפים של עזר מציון במגוון ערים ברחבי הארץ: אור יהודה, אור עקיבא, אלעד, אשדוד, ביתר עילית, בני ברק, בת ים, גני תקווה, הרצליה, זכרון יעקב, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, לוד, מודיעין עילית, נתיבות, נתניה, פתח תקווה, רחובות, רמת גן, תל השומר, רעננה, תל אביב וטבריה.

 

 

הליכונים לקשישים


בני הגיל השלישי סובלים לעיתים קרובות מחוסר יציבות, עניין המעמיד אותם בסכנת נפילה בזמני התניידות. בשל העובדה שחוסר היציבות בגיל השלישי נלווה לרוב למצבים רפואיים נוספים, כמו אוסטיאופורוזיס או מצבים אחרים שמשפיעים על בריאות העצם, קשישים רבים עלולים לסבול מנזקים משמעותיים במקרים של נפילה, כמו שברים.

הליכונים לקשישים מסייעים לבני הגיל השלישי להתנייד בקלות, ללא חשש לנפילה ולפציעה, כך שהם יוכלו להמשיך בשגרת החיים הרגילה שלהם בנוחות ומבלי שייאלצו להסתייע באנשים נוספים. ישנם הליכונים עם כיסא המתאימים לאלו שלו יכולים לעמוד או לצעוד למשך זמן ממושך, המאפשר להם לנוח מעט בזמני התניידות.

להליכונים עבור בני הגיל השלישי יש חשיבות פרקטית ומעבר לכך גם חשיבות רגשית: העצמאות שנלקחת מבני הגיל השלישי עשויה משפיעה על מצבם המנטלי והנפשי באופן משמעותי, והם נוטים לסבול מחרדה או מדיכאון וזקוקים לתמיכה נפשית. הליכונים מסייעים לבני הגיל השלישי להחזיר מעט מהשליטה שאבדה להם על חייהם ומאפשרים להם להתנהל באופן עצמאי יותר.

 

 

הליכונים רפואיים


הליכונים רפואיים כשמם כן הם. מדובר בהליכונים שמטרתם לסייע לאנשים לאחר ניתוח, לאחר טיפולים רפואיים או לאחר מחלה ממושכת.

 

הליכונים לאחר ניתוח - ישנם ניתוחים מורכבים שלאחריהם, המטופל אינו יכול להתנייד בכוחות עצמו לתקופת זמן מסוימת. עזר מציון מאפשרת להשאיל הליכונים לתקופה בת שלושה חודשים ללא עלות. בזכות ההליכונים יכולים החולים להתאושש מהניתוח מהר יותר מבלי להזדקק לסיוע צמוד. בנוסף, ההליכונים מעודדים את המחלימים לעמוד וללכת, מה שתורם לזירוז ההחלמה מהניתוח ולחזרה לשגרה.

 

הליכונים לאחר טיפול - ישנם טיפולים שאחריהם מטופלים אינם יכולים לעמוד או ללכת למשך פרק זמן מסוים. במקרים אלו, ההליכונים הניתנים להשאלה ל שלושה חודשים מסייעים לעבור את התקופה הזו באופן שמאפשר התניידות בסיסית. בדומה לניתוח, גם במקרים כאלה ההליכון יכול לשמש לא רק ככלי עזר, אלא גם כאמצעי לחיזוק הגוף ולחזרה להתנהלות עצמאית.

 

הליכונים לאחר מחלה - למרבה הצער, ישנן מחלות המותירות אצל המטופלים חולשה או נכות, לעיתים זמנית ולעיתים קבועה.

 

במצבים כאלו יוכלו המשתמשים לקבל הכוונה ממחלקת השאלת ציוד רפואי של עזר מציון לבחירת ההליכון המתאים. כמו כן, הם יוכלו להשאיל הליכון מסוים לפרק זמן קצר ולבדוק אם הוא מתאים לצרכים שלהם, ואם לא, להתנסות בהשאלת הליכון .
 

 

הליכון אמות


בדומה להליכונים אחרים, גם הליכון אמות הוא הליכון שמטרתו לסייע למטופלים שסובלים מקשיי יציבות, מחולשה ומקשיים להתנייד באופן עצמאי. עם זאת, בשונה מהליכונים "רגילים", הליכון אמות מעוצב באופן כזה שמאפשר תמיכה טובה יותר במטופל.

ההליכון בנוי כך שהמטופל משעין עליו את האמות, ובאופן זה הוא יכול לצעוד או לעמוד כשהוא זקוף יותר. להליכה זקופה יש חשיבות רבה עבור המטופל משהום שהיא מסייעת בהפחתת כאבי גב, ומאפשר למחלימים לשמור על יציבה טובה ונכונה יותר. להליכה זקופה יש גם משמעות רגשית עבור המחלים שיכול ללכת בגו זקוף.

בנוסף, בשל התמיכה של ההליכון באמות של המטופל, פחות משקל גוף מועמס על הרגליים – מה שמאפשר לחולה ללכת או לעמוד לפרקי זמן ארוכים יותר, וכך למעשה מעודד אותו להיות פעיל. מטופל פעיל הוא לא רק מטופל בריא יותר פיזית, אלא גם בריא יותר נפשית, שכן הוא מסוגל להתנייד בכוחות עצמו ואינו תלוי בגורמים חיצוניים.

 

 

הליכון מתקפל


הליכון מתקפל הוא הליכון המשלב פרקטיקה ונוחות מקסימלית. לרוב הליכונים מתקפלים יתאימו למטופלים פעילים יותר, או לכאלה שאוהבים לצאת מהבית בתדירות רבה וצריכים נוחות ואפשרות שינוע עם ההליכון.

להליכון מתקפל מגוון של יתרונות. להלן העיקריים שבהם:

 

קיפול מהיר ונוח – את רוב ההליכונים המתקפלים ניתן לקפל במהירות ובנוחות באמצעות מנגנון ייעודי המותקן בהם.


משקל נמוך – בשל העובדה שהליכונים מתקפלים הם הליכונים שמטרתם לאפשר ניידות מקסימלית, משקלם נמוך מאוד, כך שניתן לקפל אותם ולהתנייד איתם ממקום למקום בנוחות מרבית.


גודל קטן – מבין ההליכונים המתקפלים, הרוב מתקפלים לגודל קטן יחסית כך שאפשר להכניס אותם בקלות ובנוחות לרכבים פרטיים, רכבי תחבורה ציבורית ולהתנייד איתם ממקום למקום בנסיעות.
 

לפרטים נוספים על השאלה של כיסאות גלגלים או ציוד רפואי אחר שקיים אצלנו, ניתן לגשת לאחד הסניפים של עזר מציון הפרוסים ברחבי הארץ. נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם.

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי - התעמלות לגיל השלישי בישיבה, עם כדור, התעמלות לגיל השלישי עם גומיה ואפילו עם מקל. הכנסו למידע המלא באתר עזר מציון>>
התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה, על מה שהן אוהבות לבשל יחד, והחלומות שלהן. בואו לראות מקרוב למה לקחת מטפל סיעודי ישראלי דרך עזר מציון>>
אנחנו עובדים בלהציל חיים