דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

מהם כיסאות הגלגלים המוצעים להשאלה בעזר מציון?

עזר מציון מודעת לחשיבות הרבה של כיסאות גלגלים בהתנהלות היומיומית של מתמודדים עם מוגבלויות בגפיים, ועל כן, עזר מציון מאפשרת השאלת כיסאות גלגלים ישירות מסניפי העמותה.

כיסאות גלגלים הם ללא ספק אחד העזרים החשובים ביותר לאנשים המתמודדים עם נכות, חולשה או בעיות מוטוריות בגפיים או חולשה, המונעת מהם לעשות שימוש תקין בגפיים שלהם. בזכות כיסאות גלגלים, המטופלים יכולים להתנייד ממקום למקום באופן יעיל ונוח יותר, וכך לשמור על העצמאות והניידות שלהם. עזר מציון מודעת לחשיבות הרבה של כיסאות גלגלים בהתנהלות היומיומית של מתמודדים עם מוגבלויות בגפיים, ועל כן, עזר מציון מאפשרת השאלת כיסאות גלגלים לבני הגיל השלישי, חולים, בעלי נכות בגפיים, חולים סיעודיים וכל מי שזקוק לכך. בין היתר, בעזר מציון ניתן להשאיל גם כיסא גלגלים המאפשר למטופל ולבני משפחתו להתנהל באופן קל יותר. 

 

 

מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים כיסא גלגלים?
 

בחירת כיסא גלגלים עשויה להיות משימה לא פשוטה, בעיקר תודות למגוון כיסאות הגלגלים הקיימים כיום. מסיבה זו, לא ניתן להצביע על כיסא גלגלים מומלץ אחד. למעשה, כיסא הגלגלים המושלם יהיה הכיסא שמותאם באופן הטוב ביותר למטופל, לצרכים שלו ולמבנה גופו.

 

 

להלן מספר פרמטרים שכדאי לבדוק לפני שבוחרים בכיסא גלגלים:

 

 

חשיבות המשקל בכיסא גלגלים

 

חשוב לדעת כי כיסאות גלגלים מגיעים במשקלים שונים. חשוב להתאים את הכיסא באופן מדויק למטופל, ולוודא שניתן את הכיסא בבטחה, ללא חשש להתמוטטות או להתפרקות של הכיסא. אם מתייחסים על נושא משקל הכיסא, כיסאות גלגלים מוסדיים הם יותר כבדים וכיסאות גלגלים קלים יותר נעים בין 13-19 קילו יש דינאמיות בין האנשים שצריכים את הכיסא גלגלים. יש כיסאות גלגלים שיותר מתאימים ליציאה החוצה, כמו לביקור בקופת חולים, ויש כיסאות גלגלים ניידים יותר בחוץ ויש להם 2 גלגלים מקדימה ולרוב הם יותר כבדים. כיסא גלגלים טרנזיט הוא כיסא קל יותר שעשוי מאלומיניום, הכולל 4 גלגלים, הוא מתקפל כולל המשענת שגם מתקפלת. כיסאות אלו מתאימים יותר לניידות ויציאה מהאוטו בשביל סיבוב בקניון. הייחוד של כיסא גלגלים רקליינר הוא הגב שלו שיכול להגיע לשכיבה מלאה, הוא מגיע בדר"כ עם תוספת של משענת ראש.

 

 

מידות הכיסא

 

פרט למשקל הכיסא, רצוי לתת את הדעת גם על המידות שלו, ובכלל זה הרוחב, הגובה והמידות שלו גם כאשר הוא מקופל. מדובר בעניין חשוב ביותר, שכן כיסא גלגלים צר שמידותיו קטנות או כיסא רחב שהמידות שלו גדולות יותר עבור המטופל, עשוי לגרום לחוסר נוחות בזמן הישיבה עליו. לכן בכל הקשור לכיסאות גלגלים יש מידות הכיסא עם רוחב פנימי וחיצוני וכל יצרן יש לו את המידות שלו כשהקלאסי הוא 45 ס"מ. יכול להיות רוחב שונה בהתאם ליצרן וחשוב לזכור שהרוחב החיצוני לא מחייב את הרוחב הפנימי. הרוחב הפנימי תלוי בגודל ומשקל של האדם היושב עליו. מבחינת ניידות בתוך הבית רוחב כיסא הגלגלים חשוב מאוד מבחינת מעבר בדלתות ומעבר במעליות. אין רוחב סטנדרטי וכל רוחב כיסא משתנה בהתאם לדרישות של הבן אדם.

 


שיקול המחיר בבחירת כיסא גלגלים

 

בבואנו לבחור כיסא גלגלים, צריך לשקול גם את נושא המחיר. אם אתם מעוניינים בכיסא עם פונקציות ספציפיות, כמו למשל כיסא גלגלים צר או רחב כדאי לשקול את ההתאמה הרצויה לפני בחירת כיסא הגלגלים. כך תוכלו ליהנות מכיסא גלגלים איכותי ומקצועי, מבלי שתיאלצו להוציא עליו סכומי עתק כי בעזר מציון שמים דגש על כיסאות גלגלים במגוון דגמים ומידות והתאמה של הפונקציות הייעודיות של הכיסא.


כדאי לדעת, שאם תחליטו לרכוש אותו בעתידתעשו זאת באופן מושכל, לאחר שבדקתם בעצמכם את הכיסא בהתאמה לצרכים הספציפיים שלכם. לפני ההגעה להחלטה חשוב לדעת כי יש כיסאות שנחשבים מתקדמים ומשוכללים יותר.
אנו בעזר מציון שמים דגש על הנגשת הציוד הרפואי הנדרש, כל זאת כדי לחסוך לכם את פרק הזמן הביורוקרטי עד שתקבלו את האישור מביטוח לאומי. אנחנו נסייע לכם לקבל מספר פתרונות לציוד רפואי לו אתם זקוקים. הנגשת כיסאות הגלגלים מתאפשרת על ידי השאלה לשלושה חודשים.

 

 

באיזה כיסא גלגלים כדאי לבחור - כיסא גלגלים צר או רחב? קל או כבד?
 

כיסא גלגלים קל משקל חשוב לאלו הזקוקים לצאת מהבית לעיתים תכופות. לרוב, כיסאות אלו יתאפיינו בגלגלי העברה קטנים בקוטרם, ויהיו עשויים אלומיניום קל אך חזק. בחלק מכיסאות הגלגלים הקלים תתאפשר שליפה של הגלגלים, הרמה ופירוק של הידיות, כיוון ופירוק משענות הרגליים ועוד. חשוב לזכור כי כל כיסאות הגלגלים מגיעים עם רגלית ימין  ושמאל. הרגליות נותנות תמיכה לחלק התחתון של הרגל וניתן לבצע התאמות, להרים את הרגל עד למעלה ולהוריד למטה בהתאם לתנוחה.

 

היתרון המשמעותי של כיסאות גלגלים צרים או קלים הוא שניתן לנייד אותם בקלות מחוץ לבית, ניתן להיכנס גם למעברים צרים או למקומות קטנים, כמו למשל מעליות קטנות. בנוסף, המשקל הקל של הכיסא מאפשר לנייד אותו ואת המטופל ממקום למקום באופן נוח ומהיר יותר. למשל בעת הסעת נכים בכיסא גלגלים ברכב, ישנו יתרון משמעותי לשימוש בכיסא גלגלים קל.  

 

 

השאלת כיסאות גלגלים בעזר מציון
 

בעזר מציון אנחנו מודעים לכך שמציאת כיסא גלגלים היא משימה מורכבת. לכן, אם אתם בוחרים כיסא גלגלים לראשונה בחייכם, או שאתם מתקשים למצוא את כיסא הגלגלים האידיאלי עבורכם, נשמח לעמוד לרשותכם ולספק התאמה אישית של כיסא הגלגלים ללא כל עלות.

 

במחלקת השאלת ציוד רפואי ושיקומי קיים מגוון רחב של כיסאות גלגלים איכותיים, המתוחזקים באופן שוטף ומותאמים למגוון של אנשים, צרכים ומצבים שונים. הצוות המקצועי של עזר מציון יציע לכם להשאיל ציוד רפואי מקצועי ואיכותי. הצוות ישמח להסביר לכם על כיסאות הגלגלים ולהנחות אתכם כיצד להשתמש בהם על מנת שתוכלו לצלוח את תקופת השימוש בכיסא הגלגלים ביעילות, או לחילופין, להתנסות במספר כיסאות גלגלים לפני שאתם רוכשים כיסא גלגלים משלכם.

 

לפרטים נוספים על השאלה של כיסאות גלגלים או ציוד רפואי אחר שקיים אצלנו, ניתן לגשת לאחד הסניפים של עזר מציון הפרוסים ברחבי הארץ. נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם.

 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

אפשרויות טיפול סיעודי לקשישים

מדי שנה מאובחנים בישראל אלפי קשישים כסיעודיים, קשישים אלו נזקקים לטיפול וסיוע צמודים עקב מצבם.

מעטפת הטיפול והסיוע הסיעודי של עזר מציון

עזר מציון מבקשת לתת לדור המבוגר את כל מה שהוא זקוק לו כדי להתבגר בכבוד, עם טיפול וסיוע סיעודי מקיף, שנוגע בכל צורך אפשרי של הקשיש ומשפחתו
אנחנו עובדים בלהציל חיים