1. לפני ביצוע התרומה, יקבל התורם במשך ארבעה ימים זריקות נויפוגן (GCSF) המעודדות את ייצור "תאי האב" במח העצם ושחרורם לזרם הדם ההיקפי.

 

2. הזריקות עלולות לגרום לתחושה של שפעת קלה ו/או לכאבים קלים בעצמות. הדבר אינו מסוכן וניתן לקחת כדור לשיכוך כאבים בכדי להקל על התסמינים.

 

3. ביום החמישי יגיע התורם למרכז הרפואי בו יתבצע האיסוף. השתלת מח עצם מתבצעת באחד ממרכזי ההשתלות בבתי החולים: "הדסה", "רמב"ם", "שניידר", "ביילינסון", "איכילוב" ו"תל השומר".

 

4. התהליך עצמו דומה לתרומת דם: הדם נשאב מהתורם באמצעות מחט המוחדרת לווריד, עובר במכונה מיוחדת המפרידה את תאי האב ואוספת אותם למטרת ההשתלה, ויתר הדם חוזר לגופו של התורם באמצעות מחט המוחדר לווריד בזרוע השנייה. התהליך אינו כואב ואינו כולל שום תופעות לוואי. במהלך התרומה ניתן לקרוא או לבצע כל פעולה אחרת שאפשרית לביצוע תוך כדי ישיבה/שכיבה.

 

5. משך התרומה: 5-6 שעות (לרוב התרומה מתבצעת ביום אחד. במקרים מסוימים ובהתאם לגילו ומשקלו של התורם - היא תימשך על פני יומיים).

 

6. תורם מח עצם לא מאבד דם וגם התאים הצעירים שהופרדו מדמו מתרבים וחוזרים לרמה תקינה תוך יממה אחת.

 

 מפגש בין תורם מח עצם והחולה לו ניתנה התרומה אפשרי, אם שני הצדדים מעוניינים בכך. המפגש מתבצע באמצעות מתאמת ההשתלות של מאגר מח העצם, אולם רק בחלוף שנה עד שנתיים מקבלת התרומה.