בני הזוג אסנת ודודי ניר לא ישכחו לעולם את ה-18 בינואר 2013. באותו יום התבשרו בני הזוג שדודי, אז בן 44 ואב לשתי בנות צעירות, חולה בלוקמיה. דודי, שהיה רק בן 5 כשאביו נפטר לפתע מדום לב כשהוא בן 35 בלבד, עמד לפתע מול המוות, בגיל צעיר כל כך. למזלו, גורלו השתנה בזכות ארגון "עזר מציון" ומאגר מח העצם שייסד, שהודות לו נמצא התורם המתאים, אלדד דיאמנט, שהציל את חייו.

"ברגע אחד, בשנייה, השתנו לנו החיים ונזרקנו מעולם טוב ומוכר, שבו אנו לכאורה שולטים בחיינו ובכללי המשחק, למציאות אחרת, לא מוכרת, שונה, זרה ומפחידה", מספרת אסנת ניר, אשתו של דודי. "עם גילוי הלוקמיה, כשדודי בן 44 וירדן ביתנו הצעירה בת 5, היה ברור לנו שנעשה הכל כדי למנוע מהבנות שלנו לחוות את האבדן הנורא שהוא ואחותו חוו. וכבר אז, באותם ימים ראשונים של ניסיון לעכל ולהבין בפני מה אנו עומדים, הושטה לנו יד תומכת לעזרה, היד של "עזר מציון"'.

כבר בהתחלה בני הזוג התבשרו שדודי זקוק להשתלת מח עצם. אחותו היחידה התגלתה כלא מתאימה. "החשש הכבד שלא ימצא תורם זר מתאים היה בלתי נמנע ולא הרפה. אחרי ארבעה שבועות מורטי עצבים הגיעה הבשורה המרגיעה: נמצא לדודי תורם מתאים מהמאגר של "עזר מציון'".

התורם, אלדד דיאמנט, לא היסס לתרום מח עצם, למרות שלא הכיר את המשפחה. "אי אפשר לתאר במילים את תחושת ההקלה", מוסיפה אסנת. "כמה מרגש ומפעים שאדם זר שאיננו מכירים ולא מכיר אותנו, מוכן להקדיש מזמנו ומדמו ולתרום לדודי מח עצם כדי להציל את חייו. אחרי כחצי שנה שכללה מספר סבבים של כימותרפיה, הגיע מועד ההשתלה. כמה מרגש ומרגיע היה לראות בעיניים את השקית הזו, שקית הדם שהכילה את תאי האב של התורם, שקית דם אחת ויחידה שטומנת בחובה את הסיכוי היחיד להחלמה של דודי".

בזכות המאגר של "עזר מציון", היום דודי בריא. והוא לא לבד. מאז הקמת המאגר, בשנת 1998, הצטרפו אליו 771,409 תורמים פוטנציאליים, שבזכותם בוצעו 1,922 השתלות מח עצם. בימים אלה, לקראת השנה החדשה, יוצא ארגון "עזר מציון" במבצע גיוס התרומות הנחוצות לה למימון בדיקת דגימות מח עצם הנאספות מחיילי צה"ל ולמימון שאר פעילויות התמיכה בחולים ובבני משפחותיהם. זאת, תחת הכותרת: "תורמים להצלת חיים!".

"עזר מציון" פונה לציבור ומבקש את שותפותו בהצלת חיים באמצעות מימון בדיקת הדגימות הנאספות בעלות של 250 ₪ לכל דגימה – שיכולה להציל חיים! לתרומות *2236 או באתר של "עזר מציון": www.ami.org.i