אל-אסלע, שהתגייס לצבא לפני כארבע שנים, הגיע השבוע ליחידה להשתלת מח עצם במרכז שניידר לרפואת ילדים כדי לתרום. אל-אסלע: "לא היה לי חשש מהתרומה, כי הצלת חיים זה הצדקה הכי גדולה. אני הראשון מכל החברים שלי שתורם מח עצם, וכולם תמכו בי ובהחלטה שלי לתרום".

 

ד"ר ירמיהו שטיין מנהל היחידה להשתלת מח עצם ב"שניידר": "זה נדיר שאנו מקבלים תרומות מהמגזר הבדואי ומברכים על ההשתתפות של כל אזרחי המדינה במעשה החסד האדיר של תרומת מח עצם. זה לא מובן מאליו שחייל מגיע ביום החופש שלו בעיד אל פיטר, ומחליט לתרום מזמנו וגופו לאדם אותו הוא לא מכיר. בימים של קיטוב גדול בחברה הישראלית, מעשה אצילי זה מחמם את הלב ומשאיר פתח לאופטימיות". 

 

המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של "עזר מציון" הוקם לפני כעשרים שנה, וכולל היום 856,665 תורמים פוטנציאליים. בזכות המאגר נערכו עד כה 2,491 השתלות מח עצם מצילות חיים במרכזים רפואיים בישראל ובעולם. לפני כעשר שנים הצטרף צה"ל למאגר, וכל חייל שמתגייס יכול להצטרף למאגר התורמים הפוטנציאליים של "עזר מציון" כחלק אינטגרלי משרשרת החיול בבקו"ם. עד כה הצטרפו למאגר 440,012 חיילים, שבזכותם בוצעו 1,330 השתלות מצילות חיים.

 

במאגר מסבירים כי גיוס תורמים חדשים מקרב החיילים הוא האסטרטגיה הטובה יותר להצלת חיי אדם. עם זאת, קיים מחסור בתורמים מקרב מגזרים שונים בחברה הישראלית, ביניהם הבדווים והערבים. מנהלת המאגר, ד"ר ברכה זיסר: "התרומה של חסן מחממת את הלב. מאגר תורמי מח העצם של 'עזר מציון' פועל להצלת חיי אדם, ללא קשר למוצאו או דתו. אני קוראת לבני המגזר הבדווי להצטרף למאגר כדי להציל חיי אדם".