לפני כשנתיים אובחן פרקליט הצמרת, עו"ד מוריאל מטלון, כחולה בלימפומה. בזכות תרומת מח עצם ממאגר התורמים הלאומי של "עזר מציון" חייו ניצלו. השבוע אחיינו סגר מעגל - ותרם בעצמו מח עצם להצלת חייו של חולה סרטן.
 
מטלון, יו"ר משרד עורכי הדין גורניצקי, משמש בשש השנים האחרונות כיו"ר יוניסף ישראל (קרן החירום הבינלאומית של האו"ם לילדים). הוא אובחן כחולה בלימפומה חריפה לפני שנתיים. לאחר שמצבו הידרדר והוא עמד בסכנת חיים, הרופאים המליצו לו על תרומת מח עצם כאפשרות יחידה להצלת חייו. למזלו, במאגר התורמים של "עזר מציון" מצאו עבורו תורם מתאים, ולפני כשנה וחצי הוא עבר את ההשתלה. לפני כמהחודשים הוא אף זכה לפגוש את התורם, אבי כהן. "הרגשתי שנולדתי מחדש", הוא אמר, "זאת הייתה חוויה מרגשת מאוד".
השבוע חזר מטלון לבית החולים, אך הפעם כדי ללוות את אחיינו, מתן צור, שנמצא מתאים לתרום מח עצם. צור (30) הצטרף למאגר התורמים הלאומי של "עזר מציון" לפני יותר מעשר שנים במהלך גיוסו לצבא והיה מופתע כאשר הודיעו לו שיש התאמה בינו לבין אדם שזקוק לתרומת מח עצם. "שמחתי שהודיעו לי שאני יכול לתרום ולהציל חיים", הוא אומר, "היו קצת חששות, אבל למרות הכל מדובר בזכות גדולה".
מטלון עצמו רואה באירוע הזה לא פחות מסגירת מעגל אישית. "זאת תחושה של ערבות הדדית. פעם אתה מקבל ופעם אתה בצד הנותן. זה היה סוג של החזרת חוב מוסרי", אמר.
מנהלת המאגר, ד"ר ברכה זיסר, ציינה כי "הסיפור של מטלון הוא מרגש. יש כאן סגירת מעגל של הצלת חיים וערבות הדדית, שהם ערך היסוד של 'עזר מציון'". לדבריה, "זו זכות גדולה עבורנו להיות שותפים להצלת חיי אדם".