"השנה האחרונה הייתה שנה לא פשוטה לי ולמשפחתי. רותי בתנו האוטיסטית בת הארבע נהייתה תובענית ומציקה מאוד.

לעתים קרובות ההתנהגות שלה בלתי נסבלת, במיוחד כשמרחבי המחיה בדירתנו מצומצמים מאוד, ורותי צריכה מרחב גדול.

 

לא פלא שהייתי מוטרדת מהחופשה הגדולה. מצד אחד המשפחה שלנו זקוקה נואשות לחופש, ואת הצורך הזה אני מרגישה על כל ילד וילד וגם עלינו, ההורים, ומצד שני היה ברור לי שנופש עם רותי לא בא בחשבון. ידעתי שהיא תתקשה מאוד להסתגל לשינוי, לתנאי המגורים בנופש ולקצב ואופי הפעילות, ויציאה איתה לא תהנה אותנו אלא תכביד ותקשה עלינו.


ניסיתי בעדינות לבקש מאחיות, מגיסות ואפילו מאמא שלי לקחת אותה לשבוע ימים ולאפשר לנו את החופש שאנחנו זקוקים לו כל כך, אבל כולם התחמקו והרגשתי נורא. עד שאזרתי אומץ לבקש, לא הייתי מוכנה לתגובות כאלה...

 

בכיתי והתפללתי הרבה, והקב״ה שמע. אני לא יודעת למה סיפרתי לגננת של רותי על הדילמה שלנו, אבל כששיתפתי אותה היא שאלה אותי: "מדוע שלא תיעזרו בתכנית ׳הקלה׳? הרי בדיוק לכך היא מיועדת!" בהכוונתה פניתי ל״עזר מציון", והם אכן אישרו שהתכנית נותנת מענה לילדים כבר מגיל שלוש. רציתי להשאיר את בתנו אצל משפחה שמוכרת לנו וגם לה, אבל כבר הייתי מיואשת, ואז קיבלתי הדרכה מצוות "הקלה" איך ולמי לפנות.


בזכותם שוב אזרתי אומץ ופניתי לשכנה שמולי בבקשה לארח את רותי במסגרת התכנית. השכנה אוהבת את רותי והסכימה לקחת את האתגר. "עזר מציון" יצרו איתה קשר, בדקו ואישרו אותה כמשפחה מארחת, וכן העבירו לה תשלום לאחר האירוח.

 

כך זכינו בחופשה נפלאה, שבה יכולנו להקדיש לילדינו האחרים את מלוא תשומת הלב ולמלא מצברים.

 

אני רוצה להודות למשפחת פ׳ שפתחה את ביתה ברוחב לב לאירוח בתנו, וכן לצוות הנפלא של פרויקט "הקלה", הייתם בשבילנו הקלה משמעותית מאוד!

לתועלת ההורים לילדים עם צרכים מיוחדים, מס׳ הטלפון של התכנית: 073-3956784".

 

הוריה של רותי