במחלקות האגף ניתן מגוון גדול של שירותים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, לילדים מכלל האוכלוסייה ולילדים עם צרכים מיוחדים. מעטפת השרותים הרחבה עוטפת את הילדים ומשפחותיהם ומעניקה להם כלים מקצועיים לצד שרותי תמיכה קהילתיים.

 

כל אחד משירותי האגף מעסיק צוות של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, בעלי ניסיון רב בתחומים הטיפוליים וההתפתחותיים ובעבודה עם ילדים, ביניהם: רופאים התפתחותיים; מומחים במקצועות הבריאות - ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ועוד; מומחים בחינוך מיוחד; עובדים סוציאליים; מנחי ומנחות הורים; חונכות וסייעות; וכן מתנדבים ומתנדבות רבים העוברים הכשרות מקצועיות בתחומים הנדרשים.

 

צוות האגף לקידום הילד פועל מתוך תחושת שליחות ומשלב בין עבודה בסטנדרט מקצועי בלתי מתפשר ובין הגישה האישית, החום והמסירות הרבה לכל ילד. כחלק מגישת המעטפת המאפיינת את "עזר מציון", מעניק האגף מגוון רחב של שירותים העוטפים את המשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים.

 

בחלק ממחלקות האגף מתקיימת גם עבודת מחקר בתחומים השונים של התפתחות וקידום הילד. הפעילות בקרב אוכלוסייה רחבה של ילדים מאפשרים לצוותים, שבהם חברים לא אחת רופאים בכירים ומרצים באקדמיה - לפתח מתודולוגיות חדשות ולשפר את שיטות הטיפול המוכרות והמקובלות. מודלים רבים שפותחו ב"עזר מציון" משמשים כיום מחלקות ומרכזים התפתחותיים בכל רחבי העולם.