הפארק, שנחנך ביולי 2015, הוקם בהשקעה של כ-2.5 מיליון שקלים, בסיוע הקרן למפעלים מיוחדים, הקרן לנכים במוסד לביטוח לאומי וקרן שלם ופועל בשיתוף עם קופת חולים מכבי. בהקמת המתחם נעשתה חשיבה על כל פרט. החל מהאבזור ופריטי העיצוב שגולפו מחומרים טבעיים במקום עצמו בהתאמה מושלמת לצרכיהם של הילדים, עובר למערכות אודיו ותאורה מתקדמות היוצרות "אווירה בהזמנה" וכלה במשחקים עצמם שפותחו עבור הפארק.

 

הצוות המקצועי הכולל מרפאות בעיסוק, מטפלות ומדריכות, פועל לפי חמישה "אשכולות" שלכל אחד מהם מספר מטרות טיפוליות: תנועה ותחושה, כישורים חברתיים, שפה ותקשורת, דמיון ועולם רגשי,

וקוגניציה. כל פעילות בפארק היא מוכוונת מטרה ונמצאת תחת מעקב ותיעוד של התקדמות הילדים. אחת למספר שבועות מתעדכנות המטרות והפעילויות של כל קבוצה.

כל אחד מהמתקנים והמשחקים משמש למספר רב של מטרות. בהתאם לתפיסה ההוליסטית של הפארק, עם כל ילד יעבדו על מספר מישורים.

 

הפלטפורמה הייחודית, השילוב בין מתקנים פיזיים ומשחקים אינטראקטיביים והעבודה הקפדנית, מביאות לתוצאות יוצאות דופן בקרב הילדים. הילדים המבקרים בפארק מגיעים להישגים שלא ניכרים בחדר טיפולים רגיל, ביניהם: ביצועים מוטוריים שהיו נראים דמיוניים מבחינתם, דיבור, יצירת אינטראקציות חברתיות, ועוד.

 

כיום מטופלים בפארק כ-300 ילדים מדי שבוע והמספר עולה בהתמדה. קבוצות מאורגנות (מטעם בתי ספר או מהקהל הרחב) ייהנו מעלות השתתפות סמלית ונוחה במיוחד.

 

מנהלת: חני יעקובסון

מנהלת מקצועית: ברנדה מנצבך

מייל: chanij@ami.org.il

טלפון: 052-9580017