סל השירותים במעונות השיקומיים של "עזר מציון" רחב מהסל הבסיסי הנדרש עפ"י החוק וכולל מגוון גדול של טיפולים התפתחותיים, כלים מקצועיים וכן שירותים נלווים ותמיכה מהמערך לקידום הילד של "עזר מציון".

בכל מעון קיים צוות חינוכי, צוות פסיכו-סוציאלי (כולל מטפלת במוזיקה), מטפלים ממקצועות הבריאות, ולפי הצורך גם סייעות התפתחותיות.

 

המעונות מיועדים לפעוטות בגילאי חצי שנה עד 3 שנים ומחולקים לשני סוגי כיתות:

  • "כיתות תקשורת" (פעוטות על הרצף האוטיסטי),
  • "כיתות רב נכותי" לילדים עם בעיות מורכבות כגון; עיכוב התפתחותי, תסמונת דאון, שיתוק מוחין, תסמונות שונות, בעיות גנטיות, בעיות בריאות מטבוליות ו/או בעיות בריאותיות אחרות שגורמות לבעיות התפתחות.

 

גישת הטיפול בכיתת תקשורת הינה אינטגרטיבית-התפתחותית תוך שילוב מודל DIR (Developmental Individual Relationship). גישה זו דוגלת בהתמקדות בקשר שבין המטפל/הורה לבין הפעוט המבוססת על מעגלי תקשורת.

גישת הטיפול בכיתת רב נכותי הינה אינטגרטיבית - התפתחותית, תוך יישום המשולש הטיפולי פעוט-הורה-גן.

במסגרת הטיפול ניתנת התייחסות לנושאים התפתחותיים, סנסוריים, תקשורתיים ואחרים. עבור כל פעוט נוצרת תוכנית טיפול בהתאמה אישית, בנוסף לטיפולים הפרטניים והטיפול בקבוצות.

מערך הטיפול הרב צוותי משלב גם טיפול בבית הפעוט.

 

"עזר מציון" משקיעה בהדרכה מקצועית לצוות המעון במטרה להעניק לכל פעוט את הטיפול המקדם ביותר.

צוות העובדים מכלל המקצועות עוברים הכשרות, השתלמויות וימי עיון.

 

נושא הדגל של המעונות הינו שיתוף ההורים כחלק בלתי נפרד מהטיפול בפעוט. ההורים מקבלים כלים , ליווי אישי, הדרכה, קבוצות תמיכה וימי עיון. כל זאת בכדי להעצים את כל מי שמסייע לפעוט להתפתח ולהתקדם.

רשת המעונות של "עזר מציון" פועלת גם בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים רבים, הכוללת: הדרכה והכשרה של סטודנטים ועדכון על כל חידוש בתחומי ההתפתחות.

 

 

 

מנהלת המעונות: דסי מרגליות

מנהלת מקצועית: דינה ידידיה

טלפון: 0733956797

 

מייל: chaniz@ami.org.il

 

לרשימת המעונות בערים השונות לחצו כאן