• מידע וייעוץ פרטני להורים

מוקד טלפוני המאויש ע"י מידעניות רווחה, המספק להורים מידע והכוונה בנושאים מגוונים: הכוונה לאבחון וטיפול בבעיות וצרכים שונים, הנגשה של שירותים והכוונה למימוש זכויות ההורה, הכוונה לשירותים שונים, מידע אודות שירותים קיימים הניתנים ע"י המדינה, ועוד. במידת הצורך ייקבעו עם ההורים פגישות פרונטליות להמשך ייעוץ וטיפול נדרש.

 

  • קבוצות להורים ולבני משפחה

קבוצות תמיכה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים. בקבוצות, הנערכות בעלות סמלית בלבד, מקבלים המשתתפים כלים להתמודדות עם מצבו של הילד וידע רב המשפר את איכות החיים של המשפחה כולה. במקרים רבים מתקיימות "קבוצות המשך" לאחר תום מספר המפגשים המתוכנן, עקב דרישה מההורים.

בקבוצות לבני המשפחה (אחים ואחיות) לומדים המשתתפים בצורה חווייתית כיצד לעבוד עם ילדים עם צרכים מיוחדים.

 

  • סדנאות

בהתאם לצרכים העולים מהשטח, מקיים המרכז הרצאות או סדנאות בנושאים הקשורים להתפתחות הילד: הפרעות תקשורת, בעיות רגשיות, עיכוב התפתחותי, ועוד.

 

  • הנחיה לאנשי מקצוע

בזכות הידע הרב שנצבר ב"עזר מציון" בטיפול בילדים, אנשי מקצוע רבים פונים אל המרכז, המתאים עבורם הכשרה בעבודה עם ילדים עם הפרעות או בעיות שונות. בין השאר מתקיימות סדנאות במוסדות חינוך למורים, לרכזים וליועצים, וכן סדנאות לאנשי מקצוע מתחום הטיפול.

 

  • קבוצות לילדים ולנוער עם בעיות תקשורת

טיפול קבוצתי המשלב למידה של מיומנויות תקשורת וחברה. בזכות הדינמיקה הקבוצתית הייחודית מגיעים המשתתפים להישגים יפים ומתקדמים משמעותית.

 

 

מנהלת: תחיה פוזן

טלפון: 073-3956743

מייל: Shakiorit@ami.org.il