הספר ממחיש להורים ולאנשי חינוך בצורה בהירה ומובנית את חשיבות ההפעלה החושית-תנועתית ואת הקשר שבינה ובין פיתוח יכולת למידה ופיתוח העולם הרגשי-חברתי של ילדים. הספר מלווה באיורים ושלל פעילויות בבית, בחצר ובכיתת הגן.

 

ידע עשיר זה יסייע להורים ולמחנכים לפתח את כישורי הלמידה של ילדיהם ולחזק את בטחונם העצמי ואת יכולתם להתמודד עם קשיים ועם אתגרים בכל תחומי החיים.

 

ד"ר אביבה יוכמן, ביה"ס לריפוי בעיסוק של "הדסה" והאוניברסיטה העברית: "ממחקרים עולה כי כ - 5%-10% מהילדים בגיל הגן סובלים מקשיים קלים עד קשים בהתפתחות החושית-תנועתית. לעתים קרובות התנהגותם של ילדים אלו אינה מובנת לסביבתם והקושי שלהם אינו מאובחן. ספר זה, המסתמך על ידע וניסיון קליני עשיר של מחבריו, משמש תרומה חשובה להורים ולאנשי חינוך, במתן מידע ברור, שיטתי ומעשי, שעשוי לעזור רבות בזיהוי מוקדם של קשיים ובקידומם של ילדים אלה. מעבר לכך, מחברות הספר מדגישות את החשיבות העליונה של ההבנה והקבלה של הקשיים, ומציינות כי נוסף על הצורך לשפר את יכולות הילד, ניתן לאפשר תפקוד טוב יותר באמצעות שינוי הסביבה או המטלה".

 

ד"ר יעל דיין, מרצה בלימודי המוסמך לגיל הרך באוניברסיטה העברית וראש המסלול לגיל הרך במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין: הספר "לחוש, לנוע ולגדול" מספק ידע רב ומורכב בצורה פשוטה ומאירת עיניים. הוא מציג את הידע הקיים לגבי התפתחות התנועה ומערכות התחושה וחשיבותן בתפקוד היום-יומי. כמו כן הוא מציע מגוון של פעילויות המעודדות התפתחות בתחומים אלה ומרחיב לגבי מגוון סוגי המשחק ותרומתם ללמידה ולהתפתחות. ספר עזר חשוב לכל הורהולכל מחנכת לגיל הרך, ספר שיכול לסייע באיתור קשייםובבחירת פעילויות למניעה ולטיפול".

 

מחברות הספר הן נשות מקצוע מנוסות וותיקות בתחום הריפוי בעיסוק והפיזיותרפיה, העובדות זה שנים באגף לקידום הילד ב"עזר מציון", מרצות ויוזמות הפרוייקט "חצר פעילה" שהינו חלק מתוכניות לקידום התפתחות, הפועל בגני ילדים ברחבי הארץ.

 

ספר זה, שנכתב במימון "קרן ברנד ואן ליר" הוא פרי רצונן להנחיל את הידע והנסיון שהצטבר אצלן להורים ולצוותי חינוך בגיל הרך.

לקריאת טעימות מתוך הספר – "לחוש, לנוע ולגדול" לחצו כאן

את הספר ניתן לרכוש במרכז הארצי של "עזר מציון" רחוב הרב רבינוב 5 בני ברק (במרכזיה).


בנוסף, ניתן לרכוש גם באמצעות הדואר ע"י פניה לאגף לקידום הילד של "עזר מציון":
טל. 03-6144475, לגב' מירי קופמן - רכזת תוכנית "חצר פעילה".
מחיר הספר: 49 ש"ח.