התמודדות עם אתגרים נפשיים, כרוכה לעיתים קרובות בסבל רב למתמודדים ולא פחות לבני משפחותיהם שחיים עם ההתמודדות והקושי היומיומי.

 

במסגרת המאמצים של האגף לבריאות הנפש ב"עזר מציון" להקל על סבלם של המתמודדים ולתת לבני משפחותיהם כוח להמשיך באתגרי החיים, מתקיימים מידי שנה מחנות קיץ למתמודדים ובני משפחותיהם, בהם יש להם ההזדמנות להשתחרר מעט מהקושי היומיומי וליהנות ממעט שלווה.

 

השנה התקיימו 4 מחזורים, 2 המיועדים למתמודדים המשתתפים בפעילויות האגף ו-2 נוספים לבני משפחות של מתמודדים. המחנות התקיימו בכפר הנופש בית קיי בנהריה ובבית ההארחה בחפץ חיים.

 

התכנית העשירה כללה סדנאות יצירה, טיולים רבים, מופעי אמנים, פעילויות חברתיות ומגוון אטרקציות נוספות. עבור המתמודדים, המחנה היה צעד נוסף במסע להשתלבות בשגרת חיים תקינה - הכוללת גם הפוגה מהנה ופעילות מעשירה ל"ניקוי ראש". זאת לצד שילוב בקהילה במגוון ערוצים.

 

בני המשפחות, מצידם, נהנו להחליף אווירה ואפשרו לעצמם להשתחרר מהמעמסה הפיזית והנפשית הדורשת מהם כוחות רבים לאורך השנה. יחד ולחוד הם נחו, שיתפו זה את זה בהתמודדויות ובאתגרים שאותם הם חווים ביומיום בביתם, ויצרו למעשה קבוצת תמיכה חזקה.

 

רבים מבני המשפחות המשתתפים שגילו כי הם ממש לא לבד, ישתלבו בפעילויות האגף הנערכות לאורך השנה: קבוצות תמיכה, ליווי וייעוץ, סדנאות והרצאות העשרה לבני משפחה ועוד.

 

"שנים רבות אני מחפשת פתרון לבעיית הזוגיות שלנו", סיפרה בהתרגשות אחת המשתתפות בסיום המחנה, "בעלי סובל ממחלת נפש ואני מתמודדת עם זה לבד. אין לי עם מי לדבר, להתייעץ, ואפילו סתם לשתף ולהתפרק, הכל נשמר בשקט, בסוד. כאן הבנתי לראשונה שאנחנו לא לבד. פגשתי כאן אחיות לצרה, החלפנו חוויות, דעות, קיבלתי הרבה כוח ואפילו נרשמתי למרכז הייעוץ של עזר מציון ולקבוצת תמיכה. בורא עולם החליט שזה התיקון שלי, אבל עכשיו הוא שלח לי גם כלים להתמודד איתו" - סיימה בדמעות.