בכניסה למתחם הבריאות "בריותא" בבני ברק, מקדם את הבאים ריח ניקיון באוויר ותחושה של התחדשות.

"בריותא" הוא מרכז הכולל מכון כושר, חוגי ספורט, ליווי תזונתי וסדנאות לאורח חיים בריא המיועד למתמודדי נפש,

לצידם מוזמן להתאמן גם הקהל הרחב. המרכז החדשני הוא פרי יוזמה של האגף לבריאות הנפש ב"עזר מציון" והביטוח הלאומי.

 

הפתגם "נפש בריאה בגוף בריא" הוא החזון העומד מאחורי המרכז פורץ הדרך. ההבנה כי גוף בריא מוביל גם לרוגע ובריאות הנפש הובילה להקמת "בריותא".

מתחם "בריותא" נוגע בתחומים רבים של בריאות הגוף -  מכון כושר, חוגים כמו פילטיס ועיצוב, יעוץ פרטני עם דיאטנית, קבוצת תמיכה לתזונה ועוד.

המקום הוקם מתוך הבנה שמתמודדי נפש רבים סובלים כתוצאה ממצבם הנפשי גם מעודף משקל. הסיבה הראשונה לכך היא שתרופות מסוימות גורמות להשמנה, ואחרות לעודף תאבון. שנית, ידוע שדיכאון מוביל הרבה פעמים לחוסר פעילות. אנשים שוקעים במיטה או בספה ולא זזים הרבה. הסיבה השלישית להשמנה היא אכילה רגשית. מתמודדי נפש רבים אוכלים כדי לפצות את עצמם. האוכל הוא סוג של נחמה ופרס. "בריותא" בא לתת לאותם מתמודדים מענה ולסייע להם לרדת במשקל.

 

איך בעצם עובד התהליך?

כל אדם שפונה ל"בריותא" עובר אינטק, פגישת הכרות הכוללת הגדרת צרכים, יכולות, ותאום ציפיות. לכל מתאמן מותאמת תוכנית אישית לבניית כושר לפי יכולותיו וההישגים אליהם הוא שואף להגיע. במקביל ניתן לקבל במקום גם שירותי דיאטנית לליווי תזונתי פרטני או קבוצתי.

שתי מטרות עומדות מאחורי "בריותא" – הראשונה היא קידום הכושר והבריאות של מתמודדי הנפש, והשנייה היא שילוב קהילתי. למקום מוזמנים להגיע גם מי שלא סובלים מבעיות בתחום הנפש. המפגש בין שתי האוכלוסיות תורם לשתיהן.