מה אתם עושים עם התחביב שלכם?

 

אלעד פריד מחיפה מנצל את שעות הפנאי שלו בדרך יצירתית; הוא עוסק בתחביבו – הרכבת פאזלים, ובו-זמנית משמח ילדים חולי סרטן מאושפזים.

את הכינוי 'איש הפאזלים' קיבל אלעד כבר לפני שהגיע ל'עזר מציון'.

מאז ומתמיד הוא אוהב להרכיב פאזלים, ולאחרונה החליט למנף את התחביב הזה כדי להעלות חיוך על פניהם של ילדים חולים ולהעניק להם חוויה וסיפוק.

 

אחת לשבוע מגיע אלעד לבית החולים רמב"ם, נושא עימו ערכות פאזלים בכל מיני רמות.

את הערכות הוא מחלק לילדים המאושפזים, ולאחר מכן מתיישב להרכיב איתם ביחד את התמונות היפות.

"המטרה היא להוציא אותם מהמיטות ומהמסכים ולתת להם ליהנות, להרגיש קצת יותר טוב..." מסביר אלעד. "לראות אותם נהנים ומצליחים אפילו במעט להתנתק מהמקום שהם נמצאים בו – זה עולם ומלואו".

 

בעבור הילדים, כל פגישה עם אלעד היא רפואה. לכן אלעד פועל היום להרחיב את "חוג הפאזלים" המיוחד הזה גם למחלקות אחרות. "חשוב לנו להגיע גם לילדים המגיעים לטיפולים בבית החולים ואינם מאושפזים בו", הוא מסביר, "מטרתנו היא להגיע לכמה שיותר ילדים ולהמשיך לשמח ילדים רבים ככל האפשר. כבר קיבלתי אישור עקרוני ממקום עבודתי, וכך אוכל להגיע עם הפאזלים גם בשעות הבוקר, ולשמח גם את הילדים שאינם מאושפזים אך מתמודדים עם מחלה לא פשוטה".

 

התנדבות ועזרה לאחרים אינה חדשה לאלעד ולמשפחתו. אלעד מנהל בהתנדבות כמה קבוצות במיזם ההתנדבות הארצי של 'עזר מציון' – 'מחוברים לחיים', הפועל ברחבי הארץ ומסייע בכל נושא אפשרי לחולים ולבני משפחותיהם, לקשישים ולאנשים נוספים הזקוקים לעזרה.

מחלקת 'מחוברים לחיים' של 'עזר מציון' נפתחה בשנת 2015, ומאז בכל שנה היא נענית לאלפי פניות באמצעות 16,000 המתנדבים החברים בה ומחולקים לחמישה מחוזות ברחבי הארץ.

קריאות העזרה להתנדבות מתקבלות במוקד הארצי הפועל בבני ברק, ושם מועברות לרכזי המחוזות, ומהם – אל המתנדבים.

'מחוברים לחיים' מסייעים בהסעת חולים אל בית החולים וממנו, בשינוע תרופות, ארוחות חמות ועוד, ופועלים בלי הרף בדרכים, כדי שכל אדם הזקוק לעזרה יקבל מענה.