כבכל שנה, גם השנה "עזר מציון" היתה אחראית מטעם משטרת ישראל ובשיתוף המרכז הארצי למקומות קדושים, על הסעת חולים, נכים וקשישים (ומלווה אחד מטעמם) מהחניונים: פרוד, צבעון, ספסופה ועין הוזים, למעלה ההר ובחזרה.
כידוע משטרת ישראל חוסמת את הגישה של כלי רכב להר ועל-מנת לאפשר את ההגעה גם לאנשים שמוגבלים בתנועה, פנתה לעמותת "עזר מציון" לקחת אחריות על שינועם.
במקום הוקם חפ"ק ייעודי שמנהל את פעילותם של כ- 16 אמבולנסים ונכוניות, שהופעלו על ידי כ- 70 אנשי צוות. הפעילות התקיימה למשך יומיים רצופים החל מיום רביעי ב- 14:00 ועד ליום חמישי ב- 23:00.
בשל החום הכבד שנצפה, חולקו בתוך האמבולנסים לטובת הנכים שתייה קרה.
כמו-כן, בעמדת ההמתנה על ההר הוקם אוהל ייעודי מוצל עם מקומות ישיבה, בו יכלו האנשים להמתין עד לבואה של ההסעה לחניונים.

 

הרב חנניה צ'ולק, מייסד ויו"ר עמותת עזר מציון מסר "הילולת רבי שמעון בר יוחאי המסורתית, שנחגגת כבר שנים רבות, הינה אירוע משמעותי וחשוב שאותו פוקדים מאות אלפי אנשים בכל שנה. בתוך אלו קיימים גם אותם מוגבלי תנועה, אשר לא מסוגלים להסתייע בתחבורה הרגילה לטובת הגעה למעלה הר מירון לציון הקדוש. כמו בכל ימי השנה, עזר מציון נרתמת לסייע לכל אותם בעלי מוגבלויות, שלא מסוגלים להתנייד בכוחות עצמם באמצעות מערך האמבולנסים והנכוניות של הארגון. זוהי זכות גדולה לסייע לאוכלוסיה זו בל״ג בעומר בהילולת רשב״י"