במסגרת הפרויקט עוברים מתנדבים ומתנדבות עם עגלת קפיטריה ניידת כשהיא עמוסה בכל טוב ומחלקים בחינם למאושפזים ולבני המשפחות שלהם, כוס קפה, מאפים טעימים ובעיקר חיוך גדול וחיבוק חם.

 

עגלת החסד של "עזר ומציון" מסיירת במקומות הציבוריים המרכזיים בבית החולים כמו חדרי המיון, חדרי ההמתנה לפני חדרי הניתוח, אולם בדיקות הרנטגן ובמקומות נוספים.


"חוץ מכוס הקפה אנחנו נותנים גם אוזן וכתף למצוקות של בני המשפחה והחולים" מסביר משה בארי מנהל "עזר מציון" במחוז צפון. המתנדבים שלנו מגיעים למאושפזים בלב פתוח ובאוזן קשבת הם מיומנים בטיפול בבעיות שצצות, ומיד מחברים את המשפחה להמשך עזרה באמצעות כל הדרכים והאפשרויות הרבות שלנו כארגון ארצי גדול".


הרב מאיר אינדיק, רב בית החולים "כרמל", מציין כי הקשר עם ארגון "עזר מציון" הינו קשר חם ומיוחד לאורך כל השנה. "הצוות של "עזר מציון" מגיע בכל החגים לבקר ולשמח את החולים. השנה הם הפיקו גם את שמחת בית השואבה במחלקה הגריאטרית ביחידת הדיאליזה בליווי סגן הרב הראשי הרב צבי הרשקוביץ והחולים קרנו מאושר, מספר הרב אינדיק. "החברה של "עזר מציון" מגיעים ומשמחים את המאושפזים בכרמל לאורך כל השנה במסיבות חנוכה באירועי פורים, בפסח ובעצם בכל מעגל השנה ועל כך מגיע להם ברכה ותודה גדולה מכולנו ".