בשורה למשפחות של חולי אלצהיימר בנתיבות: סניף "עזר מציון" בעיר יספק שירותי תמיכה וסיוע למשפחות החולים. השירות ניתן במסגרת מרכז "ציפורה פריד" לתמיכה וסיוע למשפחות של חולי אלצהיימר. המרכז הינו חלק מהאגף לסיעוד ותמיכה בקשישים של "עזר מציון". השירותים שיעניק המרכז למשפחות כוללים ייעוץ אישי, מעקב וליווי, טיפול רגשי, קבוצות תמיכה, עזרה במיצוי זכויות וימי עיון להעלאת מודעות הציבור למחלה ולדרכי המניעה והטיפול בה. השירות ניתן ללא עלות כספית.

מנהלת מרכז "ציפורה פריד", כלנית שורר: "משפחה שמטפלת בבן משפחה שאובחן כחולה במחלת האלצהיימר מתמודדת עם מציאות חדשה, מורכבת ומטלטלת. אנו נמצאים שם על מנת ללוות את בני המשפחה המטפלים ככל שנדרש".

מחלת האלצהיימר הינה מחלה הגורמת לפגיעה בזיכרון, בחשיבה ובהתנהגות. "עזר מציון" הקימה את מרכז "ציפורה פריד" כמענה לצרכים הייחודיים של משפחות חולי האלצהיימר אשר מתמודדות עם האדם החולה בקהילה. מרכז "ציפורה פריד" מהווה כתובת נגישה וזמינה לתמיכה וסיוע אישיים למשפחות חולי אלצהיימר בכל שלבי המחלה תוך שימת דגש על חולים בתחילת הדרך.

המרכז הוקם במטרה לקדם את איכות החיים של אנשים הסובלים ממחלת האלצהיימר ובני משפחותיהם. המרכז פועל להעלאת מודעות הציבור למחלה, להשלכותיה ולדרכי התמודדות עמה ומעניק שירותי טיפול ותמיכה מגוונים עבור בני המשפחה של החולים. מספר חולי האלצהיימר בישראל הוא כ-120 אלף, והמספר צפוי לעלות ככל שתוחלת החיים עולה. במיפוי ראשוני שערך מרכז "ציפורה פריד" מתברר כי באזור הדרום יש חולים רבים שבני משפחותיהם זקוקים לתמיכה.

השירות במרכז ניתן ללא כל עלות ותוך שמירה על סודיות מלאה. המרכז נמצא בבית "עזר מציון", רחוב ירושלים 10 בנתיבות. רכזת השירות בעיר היא עו"ס שרי לבל, טלפון 073-3958986.