עמותת "עזר מציון" חנכה את ביתו החדש של הסניף שלה בנתיבות, המהווה מוקד מחוז הדרום של העמותה. זאת, בטקס חגיגי ומכובד שבו השתתפו שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, יו"ר ומייסד העמותה, הרב חנניה צ'ולק, ראש העירייה, מר יחיאל זהר ומנהל סניף "עזר מציון" בנתיבות, נפתלי קובר.

הסניף, שמשרת את תושבי הנגב, כולל מגוון רחב של שירותי תמיכה רפואיים, ביניהם ייעוץ והכוונה רפואיים באמצעות הרב שמעון רגובי היועץ הרפואי של "עזר מציון", השאלת ציוד רפואי ושיקומי, שירות הסעים לחולים ולמוגבלי תנועה, מרכז תמיכה בחולי סרטן ובבני משפחותיהם ושירותי תמיכה ושיקום לפגועי נפש ולמשפחותיהם.

בסניף השוקק והפעיל של "עזר מציון" בנתיבות פועלים שירותים חדשניים רבים נוספים, ביניהם מחלקת "מחוברים לחיים" – שירות מיוחד באמצעות קבוצת ווטסאפ הכוללת אלפי מתנדבים שמטפלים במשימות ובקשות שונות שמסייעות לחולים, לנכים ולקשישים. בסניף פועל גם מדור מיוחד וגדול לסיוע לילדים עם צרכים מיוחדים ולמשפחותיהם, שבמסגרתו מופעלות מועדוניות ונופשונים אטרקטיביים ומיוחדים ללמעלה מ-120 ילדים מנתיבות והדרום. הסניף גם פתח לאחרונה את מרכז ציפורה פריד למשפחות חולי אלצהיימר המעניק ייעוץ והכוונה למשפחות המטפלות בחולים במחלה זו.

"עזר מציון" פועלת בנתיבות למעלה מעשור, ומדי שנה נהנים משירותי העמותה בעיר אלפי אנשים שזוכים למצוא בסניף, בעובדיו ובמתנדביו אוזן קשבת ומקור תמיכה חשוב וחזק בשעותיהם הקשות.

בטקס החנוכה של המבנה החדש של הסניף השתתפו רופאים ומנהלים בכירים מבית החולים סורוקה, מנהלים בכירים מקופות החולים כללית, מאוחדת ומכבי וכן הנהלת ומתנדבי העמותה.

השר ליצמן תיאר בדבריו את החשיבות הרבה שהוא מייחס לפיתוח השירותים הרפואיים ושירותי התמיכה הרפואיים לתושבי הדרום בכלל ולתושבי העיר נתיבות בפרט, ושיבח את פעילות "עזר מציון": העמותה פורצת דרך בתחומים רבים, וכעת היא גם פורצת את הדרך לפריפריה.

ראש העירייה זהר, ידיד ותיק של "עזר מציון" ושותף לפועלה תיאר את הצורך הניכר בהרחבת השירותים לדרום ולעיר ושיבח את ההשקעה הרבה וארוכת השנים של "עזר מציון" בתושבי העיר כמו גם את הרחבת השירותים המתוכננת. הרב חנניה צ'ולק, יו"ר העמותה, הודה לשר ליצמן ולראש העיר יחיאל זוהר על האמון ועל השותפות לדרך ואת החשיבות הרבה שהוא מייחס לפעילות "עזר מציון" בנתיבות ובמחוז הדרום.

ציפי צ. המשתתפת במועדונית כבר עשר שנים העניקה לשר ולראש העיר במתנה - ציור מעשי ידי ילדי המועדונית.

את הארוע המכובד שכלל גם קביעת מזוזה והסרת הלוט הנחה הרוח החיה מאחורי פעילות הסניף – נפתלי קובר.