על הבמה המרכזית בוועידה עלה בהתרגשות ד"ר סטיבן ארנו, רופא עיניים אמריקאי שחייו ניצלו רק לאחרונה בזכות המאגר של "עזר מציון". כמה דקות אחריו עלה מהקהל התורם הישראלי שהציל את חייו.

מנהלת המאגר, ד"ר ברכה זיסר הוסיפה בהתרגשות: "כשמוטי בעלי אובחן עם  לוקמיה הוא נזקק להשתלת מח עצם ואחרי חיפוש נרחב לא נמצא לו תורם. שנינו ידענו מה צריך לעשות. מוטי אמר  אני לא רוצה שאף אחד יהיה שוב במצב הזה".

 

הישג מרשים נוסף ל"עזר מציון". 10 שנים אחרי שהעמותה זכתה בפרס ישראל היא זוכה להוקרה מיוחדת בוועידה השנתית של שדולת איפא"ק.  ההוקרה לעמותת "עזר מציון" הנחשבת לארגון ללא מטרות רווח הגדול בישראל בתחום הבריאות, הוענק לה על השפעתה ההולכת וגודלת בישראל, ארה"ב והעולם ובמיוחד לתרומה מצילת החיים של המאגר הלאומי לתורמי מח עצם ב"עזר מציון".

 

האירוע שהתקיים על הבמה המרכזית הביא לשיא של התרגשות באולם כאשר גב בלאו 24, אז חייל בסדיר וכיום סטודנט להנדסת חשמל קם מהקהל ועלה לבמה בכדי לפגוש את האיש שאת חייו הוא הציל ."זה היה מאוד מרגש, לפגוש את האיש שהצלתי. זה נותן משמעות למעשה שלי. זכיתי להציל אדם, וזה הדבר הכי חשוב" סיפר בלאו. "לא זכרתי אפילו שנכנסתי למאגר, אבל כשהבנתי במה מדובר מיד הלכתי על זה".

"האפשרות שעמדה בפניי הייתה לעבור כימותרפיה, אבל המחלה תהרוג אותי בסופו של דבר בתוך שנה, או לעבור השתלה של מח עצם", סיפר ארנו, 67, רופא עיניים מיוסטון טקסס, שאובחן כחולה במחלת דם קטלנית בשם תסמונת מיאלודיספלסטית (MDS) לפני כחמש שנים . העובדה שקיבלתי תרומה מחייל צה"ל בן 21 זה מתנה מאלוהים. אין יותר טוב מזה. צה"ל דואג לכל יהודי בעולם, ואני בארה"ב ניצלתי בזכותו. אני מודה לעזר מציון, שבזכותם לא הייתי כאן. הם הכי טובים שיכולים להיות".

 

עבור ד"ר זיסר מי שייסדה יחד בעלה מוטי ז"ל ועזר מציון את המאגר הלאומי לתרומי מח עצם ומשמשת מאז כמנהלת שלו, האירוע היה עוד סגירת מעגל מרגשת. מה שהתחיל עם האבחון של מוטי זיסר ז"ל בלוקמיה הפך לאחד המאגרים הגדולים ברחבי תבל ולמאגר היהודי הגדול בעולם. "יחד עם עזר מציון אני ובעלי ייסדנו את מאגר מח העצם החמישי בגודלו בעולם. היום אנחנו מצילים חיים בישראל ובכל העולם".

 

עזר מציון נוסדה בשנת 1979 על ידי מר חנניה צ'ולק, וכיום הוא הגדול בישראל בתחום הבריאות. הארגון מספק מגוון רחב של שירותים המשפיעים על חייהם של חולים, נכים, קשישים ונזקקים ומסייע ליותר מ -670 אלף איש מדי שנה. לארגון  יותר מ -25,000 מתנדבים השותפים  ליוזמותיו ותקציב שנתי.  ב- 1998, הקימה עזר מציון את המאגר הלאומי לתורמי מח עצם. נכון להיום רשומים בו 885,264 תורמי פוטנציאליים  כאשר למעלה ממחציתם מצטרפים בעת הגיוס לצה"ל. מאז הקמתה, נמצאו כ- 12,000 התאמות חיוביות  ובוצעו 2,717 השתלות מצילות חיים.