"מרכז ציפורה פריד" הוקם בזכות תרומתם הנדיבה של ג'קי פריד ואלכס ורוזה דמביצר, וכן קרוי על שם האם/הסבתא שהייתה חולת אלצהיימר בעצמה. המרכז מסייע לבני משפחותיהם של חולים באלצהיימר ומחלות דמנציה נוספות בהתמודדות עם המחלה.

 

השלב הראשון בטיפול הוא "התערבות בזמן משבר" - שלב זה כולל מספר מפגשים עם עובדת סוציאלית המנחה את בני המשפחה בצעדים הראשונים שעליהם לעשות. מעבר להקשבה ולתמיכה הרגשית, יקבלו בני המשפחה גם הנחיות להתמודדות עם שאלות וסיטואציות שונות מול החולה והנחיות לגבי מיצוי הזכויות המגיעות להם מול הרשויות ומול מרכזים שונים בקהילה - קופות חולים, מרכזי יום, מרכזים פסיכו גריאטריים ועוד. הסיוע ניתן לבני המשפחה מתוך תפיסה שכך ניטיב עם האדם החולה.

 

לאחר המפגשים הראשונים ימשיכו בני המשפחה בקשר טלפוני עם המרכז, בתדירות שתיקבע ע"י עו"ס, בהתאם לצרכים, וישולבו גם בקבוצות תמיכה. במידת הצורך, מתקיימים מפגשים נוספים עם בני המשפחה המטפלים.

 

קבוצות התמיכה מיועדות לבני זוג של החולים ולילדיהם. ההשתתפות בקבוצה הינה ללא עלות אך מותנית בקיום פגישה מוקדמת עם מנחת הקבוצה. לאורך השנה מתקיימות מספר קבוצות תמיכה. לברור אודות קבוצות תמיכה שמתקיימות בימים אלה, יש לפנות לסניף הראשי בטלפון:

במהלך המפגשים חולקים בני המשפחות חוויות וקשיים ומקבלים כלים רבים להתמודדות היומיומית הקשה שלהם.

 

הטיפול בקהילה מתבצע בשני מישורים. האחד הוא יצירת קשרים בין סניפי המרכז לבין גורמים שונים שלהם נגישות לאוכלוסיית החולים - קופות חולים, בתי חולים, מרכזי יום, מרכזי רווחה ועוד - אשר מפנים בני משפחות של חולים אל המרכז.

המישור השני הוא ימי עיון וסדנאות. בימי העיון שומעים המשתתפים הרצאות מאת מיטב המומחים בישראל על מחקרים חדשים, דרכי טיפול, תרופות חדשות, ועוד. הסדנאות, בתחומי טיפול שונים (אמנות, פוטותרפיה, מוזיקה, פעילות גופנית, ועוד), מעניקות למשתתפים בהן הפוגה משגרת הטיפול וכן כלים לעבודה עם האדם החולה בביתו. ימי העיון והסדנאות זוכים להיענות גבוהה במיוחד.

 

בנוסף, ניתנות הרצאות במגוון נושאים של דמנציה ודרכי התמודדות, זיכרון ודמנציה - ומה שביניהם, וכן על אתגרי בני משפחה מטפלים בחולי דמנציה.

 

בסניף פתח תקווה פועל מועדון חברתי לנשים בשלבים הראשונים והבינוניים של המחלה. המועדון פועל בימי שני ושלישי אחה"צ, וכולל פעילות מגוונת בתחומים: אמנות, אפיה, פעילות גופנית, שעת אקטואליה, ועוד. מוגשת ארוחת ערב קלה. לפרטים על המועדון ניתן לפנות: 073-3956807.

 

שירותי מרכז "ציפורה פריד" ניתנים למשפחות ללא תשלום. ההשתתפות בימי העיון ובפעילויות בקהילה הינה בתשלום סמלי. עד היום טיפל המרכז ביותר מ - 5,000 משפחות.

 

 

 

מנהלת: כלנית שורר

טלפון: 073-3956807

מייל: merkaztzzipora@ami.org.il

לטופס יצירת קשר לחץ כאן