רבקה קאפמן, ילידת 1930, לודז' - פולין, גדלה עם הוריה ו-3 אחיה במשפחה חמה ותומכת. במהלך המלחמה נפטרו שני הוריה ממחלות, אחיה נשלח לרוסיה ומשם לא חזר ושתי אחיותיה נשלחו למחנות ההשמדה (טרבלינקה ואושויץ). עם חיסול גטו לודז' נשלחה עם המשפחה שאימצה אותה לאושוויץ. רבקה שרדה באופן ניסי ופלאי את כל מוראות השואה, למרות שפעמים רבות הייתה קרובה למוות. עד סוף המלחמה איבדה את כל בני משפחתה ונותרה בודדה בעולם. לקראת סיום המלחמה נשלחה ללידינגה בשבדיה, שם היתה מספר שנים עם קבוצת נערות בנות גילה, ומשם עלתה ארצה.

הגב' רבקה זכתה להקים משפחה לתפארת.

 

כבר יותר מארבע שנים שרבקה מבקרת במועדון "קפה בריטניה" לניצולות שואה ב"עזר מציון". במסגרת המועדון נהנית הגב' רבקה מפעילות גופנית, תוכנית יומית עשירה ובעיקר ממסגרת חמה ותומכת. "השתתפותי במועדון גורמת לי שמחה, מאפשרת לי לשהות בחברת נשים שעברו טראומות דומות לשלי ונותנת לי לבחור מדי יום בחיים".

 

המועדון מהווה עבור הגב' רבקה מקום בו היא מרגישה בנוח לשתף בחוויותיה ולעיתים בקשייה, זאת לצד סיפורים והלצות המעלים חיוך על פניהן של חברותיה.

 

למרות גילה המבוגר, הגב' רבקה לא מוותרת על הפעילות במועדון, גם בימים קרים וגשומים וגם בימים חמים מאוד, מגיעה באופן קבוע. בכל הזדמנות מוקירה ומעריכה את עבודת הצוות המסור ואת מה ש"עזר מציון" עושה עבורה ועבור נשים שכמותה.