החדר מופעל ע"י מורה לאמנות ומתנדבים העוברים הכשרה מיוחדת. הוא פתוח חמישה ימים בשבוע, והמבקרים בו יכולים לעסוק במגוון יצירות באופן חופשי, בקבוצה או באופן פרטני.

 

מלבד עצם ההתנתקות משגרת הטיפולים והמחלה, המנוחה הנפשית והעשייה בתחום שונה - לעיסוק באמנות יתרונות רבים בייחוד בתחום השיקום והסיוע לחולים ולמשפחותיהם:

 

  • ההתעסקות בחומרים שונים, שלהם טקסטורות ותחושות ושונות, מהווה הזדמנות למשחק, שחרור ופורקן. מגוון האפשרויות הגדול בסטודיו מאפשר לכל משתתף למצוא את העולם שאליו הוא מתחבר.

 

  • האמנות ככלל מאפשרת ביטוי אישי ויוצרת ערוץ תקשורת בלתי מילולי ובלתי אמצעי - לאדם עם עצמו ועם הסובבים אותו.

 

  • העבודה המשותפת מאפשרת לחולים להקשיב זה לזה, לשתף בתחושות ולפרוק פחדים, למצוא נחמה ולהיות חלק ממעגל של אנשים שכולם שותפים למציאות דומה.

 

  • העבודה מחזקת גם את הקשר בין בני המשפחה, שנפגע אף הוא בעת המחלה.

 

  • היצירה מאפשרת גילוי של כישורים שהמבקר לא היה מודע אליהם ובמקרים רבים מקדמת את הצמיחה האישית והחזרה לתפקוד בריא גם בתום תקופת הטיפולים.

 

  • היכולת ליצור, להשפיע על צורת החומר ולברוא דימויים מעניקה לחולה תחושת שליטה ויציבות בתקופה בה אלה חסרות לו במיוחד.

 

בחדר מוצאים המשתתפים מגוון גדול במיוחד של חומרי אמנות, המתחדש וצומח ללא הרף: פסיפס; ציור בגירי פסטל; צבעי מים; צבעי זכוכית; צבעי אקריליק על גבי בדי ציור; ציור על אריחי קרמיקה; עבודה בחימר - העבודות נשרפות בתנור מיוחד ולאחר מכן ניתן לצבוע אותן בדרכים שונות; עבודה בעיסת נייר; גבס; תפירה; תכשיטנות; עבודה בעץ; נגרות, ועוד.

 

ניתן לעבוד בחדר בפורמטים שונים: עבודה חופשית או מונחית (אינה טיפולית, אך תומכת בחולה במספר מישורים כנ"ל), עבודה אישית או קבוצתית, עבודה ממוקדת וקצרת מועד או עבודה לאורך זמן. ניתן לבחור את צורת העבודה בהתאם לצורך ולתנאים של המבקר. אין צורך בידע קודם באמנות או באוריינטציה אומנותית - עולם היצירה פתוח ומועיל לכולם.