קבוצת האמנות המשקמת

קבוצה הנשענת על עקרונות תחום האמנות המשקמת ומיועדת לנשים מטופלות. באמצעות טכניקות מתחום האומנות ועבודה עם חומרים שונים, יכולות המשתתפות לגעת, לאוורר ולעבד היבטים שונים מהמרחב הרגשי שנוצר בתקופת המחלה בסרטן. הקבוצה מתקיימת באווירה אינטימית ומשפחתית ומהווה מקור תמיכה משמעותי עבור המשתתפות בה.

הקבוצה נערכת אחת לשבוע ונמשכת כשעתיים.

 

פרוייקט התערוכה

סדנת אמנות חזותית לחולי סרטן. בכל שנה נבחר נושא ייחודי המעורר מחשבות ורגשות, לפיתוח היצירה. במהלך העבודה בסדנה נפתחים המשתתפים והיצירה מסייעת להם בתהליך ההתמודדות. המשתתפים מפתחים מיומנויות טכניות, חשיבה ושפה אומנותית - לחלקם זהו המפגש הראשון עם עולם האומנות.

כל אחד מהיוצרים עובר תהליך מעמיק, קשה ואינטנסיבי של למידה טכנית ולמידה על עצמו. בסיום הסדנה מוצגות העבודות לקהל הרחב ומתקיימים ערבי שיח מרגשים בהם מספרים היוצרים על התהליך אותו עברו.

 

סדנת צילום טיפולי

בעידן המודרני - בו כמעט כל אדם מחזיק בכיסו מצלמה משוכללת - הפך הצילום לכלי ביטוי נגיש ונוכח בחיי היום יום. סדנת הצילום מעניקה למשתתפים כלים לגיבוש שפה צילומית אישית ייחודיית, לצד אפשרות לשיתוף וחשיבה על ההתמודדות עם החיים בצל המחלה. במהלך המפגשים לומדים המשתתפים לחוות את הרגע, לתת לאינטואיציה לעבוד ולהפנות זרקור גם לעבר הדברים הקטנים והפשוטים ביום יום.

הצילומים של משתתפי הסדנה מוצגים לאורך השנה בבית "אורנית" ובאירועים שונים.

 

פילאטיס שיקומי

בשיעור הפילאטיס עובדים המשתתפים על חיזוק השרירים באמצעות תרגילים שונים, ובמקביל מתרגלים מתיחות מעולם היוגה בכדי להאריך את השרירים ולשפר את התחושה הכללית. בסוף השיעור מתקיימת מדיטציה והרפיה בה לומדים המשתתפים לנשום נכון, להרפות ולשחרר את הגוף מהמתחים והתחושות השליליות האצורות בו. ההשתתפות בסדנה מסייעת לגוף להתמודד טוב יותר עם הטיפולים ולאורך תקופת ההחלמה.

קבוצות נפרדות לנשים ולגברים אחת לשבוע.

 

הרפיה באמצעות סאונד

למוסיקה בכלל ולסאונד בפרט ישנה יכולת השפעה עמוקה על המצב הרגשי. הוכח מחקרית כי הפעילות המוחית מושפעת מאורכי גל שונים - מה שמאפשר לעודד את הרגעת המוח באופן יזום ע"י צלילים. במפגשי ההרפיה הנערכים אחת לשבוע מושמעת למשתתפים מוזיקה מקורית המשלבת את גלי הקול התרפויטים ומסייעת להם להירגע, להשתחרר ולצאת מחוזקים יותר להמשך ההתמודדות בתקופת הטיפולים.

 

טיפול בעזרת בעלי חיים לילדי הורים מטופלים

קבוצה העוסקת בעיבוד תכנים שונים שעולים אצל ילדים בתקופה שבה ההורה עובר טיפולים. העבודה בקבוצה נעשית בעזרת בעלי החיים השונים שנמצאים בפינת החי ובאופן חווייתי המתאים לילדים בגילאים אלה.

 

קבוצת הגיל הרך בפינת החי

קבוצה חברתית של "סיפור ויצירה" לגילאי 3 עד 6. במפגש נחשפים הילדים למגוון חיות בפינת החי דרך פעילות של סיפור או הצגה - ואף לוקחים בהם חלק פעיל. בהמשך המפגש הילדים מתצפתים, מלטפים, לומדים ומאכילים את החיה שנבחרה לפעילות השבועית. בסיום הפעילות מכינים המשתתפים יצירה הקשורה לנושא הנבחר.

הפעילות החווייתית נותנת לכל ילד מקום להביע את עצמו ומעניקה שעה של הנאה והעשרה.