מאור, קצין בצה"ל וחובב לגו מושבע (שהרכיב בחייו יותר מ-3,000 דגמים!!!) החליט להפוך את האהבה שלו לקוביות הצבעוניות - לתרומה לקהילה. מאור, שבתחילה בכלל חיפש למי לתרום ארגז גדול של קוביות לגו, נענה להצעת צוות בית "אורנית" והחל להעביר מדי שבוע חוג לגו לילדים.

 

החוג, שהחל בהשתתפות 3 ילדים סקרנים בלבד, הלך ותפס תאוצה וכיום משתתפים בו מדי שבוע עשרות ילדים עם הוריהם. החוג נמשך כ-3 שעות ובמהלכו בונים המשתתפים דגמים שונים, כשהם מתנתקים מכל ההוויה שבחוץ ומתרכזים ביצירה בלבד. המימון לרכישת ערכות הלגו מגיע מתרומות.

 

"איש הלגו" - מאור, הפך כבר למותג וכאשר הילדים שומעים שהוא מגיע הם מתקבצים מיד. העיסוק ביצירה מפנה את הראש מהכאב, מהפחדים ומהעצב הגדול, ומכניס בילדים תשוקה וחיים חדשים. גם ילדים שמתקשים לתפקד מוטורית בשל המחלה לא מוותרים ויושבים במשך שעות כדי לבנות דגמים. מאוד מבקר גם בבתי החולים עצמם ומגיע אל הילדים שמאושפזים בהם.

 

סביב חוג הלגו ישנם סיפורים מרגשים רבים. כמו ילדים שהיו במצב קשה והחוג "החזיק אותם" וסייע להם לא לחוש את הכאבים, התשישות והסבל, או ילדה שנפטרה והוריה ביקשו ממאור להשלים את הדגם שהיא החלה לבנות, ועוד. אחת האמהות הגדירה את החוג כך: "הסרטן פירק לנו את המשפחה, והלגו הרכיב אותה מחדש...".