צוות בית "אורנית תכנן" את הטיולים בקפדנות עד לפרט האחרון. היעד שנבחר הוא צפון איטליה - חבל ארץ יפהפה המרכז כמה מהאתרים התיירותיים המבוקשים בעולם לצד אטרקציות רבות. אל הטיולים התלוו רופאים וצוות מקצועי מורחב של בית אורנית, בכדי לספק למטיילים את כל הדרוש להם גם מבחינה רפואית וטיפולית. כמובן שה"צידה לדרך" כללה גם תרופות, מכשור רפואי נייד וכסאות גלגלים למקרי הצורך.

 

הטיולים החלו בנופיו המדהימים של אגם גארדה. המים הזכים, האוויר הצח, מטעי הזיתים והכרמים שמקיפים את האגם וההרים שמקיפים אותו הפעימו את הלבבות והשכיחו, גם אם לכמה שעות - את הכאב והסבל שחווים החולים והחולות לאורך השנה. מהאגם המשיכו המטיילים לעיר הסרטים, לפארקי השעשועים ולשופינג במרכזי הקניות הגדולים, ובין לבין נהנו מארוחות מושקעות בחיק הטבע ומאתנחתות כיפיות בין מים, ירוק ושמיים - שמנקות את הלב והראש מכל מה שמציק.

 

טיול בצפון איטליה לא שלם בלי ביקור בפנינה האמיתית - ונציה. סיורים בסמטאות הקטנות ועל הגשרונים שמחברים את האיים זה לזה, נסיעה ב"אוטובוסים" על המים, ארוחה חגיגית בגטו - וזו הייתה רק ההתחלה. באמצע היום הפתיע הצוות את המטיילים עם צי של גונדולות שהוזמן מראש, והם נהנו משיט VIP עם הגונדוליירים המיומנים. הקבוצה המגוונת סקרנה מאוד את התיירים הרבים מכל העולם שנתקלו בה, והפכה עד מהרה למעין "אטרקציה בתוך אטרקציה".

 

הדאגה של הצוות גם לפרטים הקטנים ביותר הורגשה בכל שלב בטיול. המטיילים נדהמו כאשר המדריכים והצוות חילקו להם אפילו כסף לבזבוזים במרכזי הקניות, שאותו דאגו לאסוף מראש ולהביא עמם לטיול כדי שהחוויה תהיה מושלמת.

 

המסעות היו מלאים בהפתעות ובחוויות לא שגרתיות. כך למשל נהג המונית שלקח חלק מחברי הקבוצה למלון וכששמע שמדובר בחולי סרטן - סיפר להם בדמעות כי אשתו נפטרה מספר שבועות לפני כן מסרטן והחזיר להם את הכסף ששילמו לו. המטיילים הנרגשים החזירו במחווה משלהם והציעו לו לפנק בכסף את שני ילדיו שנותרו יתומים מאם.

 

בסיום הטיולים, הודו המטיילים הנרגשים לצוות ש"הוריד עבורם את הירח" וכמובן להנהלת עזר מציון ובית אורנית שיזמה והפיקה מסע מושלם ומחזק. "עכשיו אנו ממשיכים במסע שלנו לחיים של בריאות, עם הרבה יותר כוח!" סיכמה אחת המשתתפות בדמעות.