צוות המטפלים בבית "אורנית – עזר מציון" עושה הכל כדי לתת מענה תמיכתי, רגשי וקרוב לאוכלוסיית המטופלים ובני משפחתם, גם בימים אלו.

 

1. "קו חם" לסיוע טלפוני לחולים ולבני משפחתם

המענה מתבצע בשיחה טלפונית או בשיחת וידאו לפי העדפת המטופל. השיח נותן מקום לתחושות כמו: חרדה, בלבול, חוסר ביטחון אישי והוא מאפשר להתחבר לתחושות הגופניות של המטופל. במהלך השיחה נעשית הערכה של מצבו הנפשי של המטופל, לפיה מכוונים אותו לקבלת אינפורמציה מתאימה וכן ניתנים כלים מקצועיים להתמודדות והפחתת חרדה מעבר ל הקו, נעשית פעילות יזומה של טלפונים ומסרונים למשפחות השוהות באופן קבוע בבית "אורנית" או למשפחות שיש חשש לגביהן כי עלולות להיות במצוקה. גם בשיחות אלו ניתן מענה רגשי, וכן טיפים והדרכות לשהייה עם הילדים בבית.

2. ערכות יצירה למשפחות החולים

כל משפחה קיבלה לביתה ערכה המותאמת לגילאי הילדים והעדפתם לחומרים אומנות ויצירה ספציפיים. לאחר קבלת הערכה, צוות המטפלים באומנות נמצא בקשר עם המשפחה ומסייע בשלבי ההכנה והביצוע תוך הכוונה ליצירת זמן משפחתי רגוע.

3. טיפולים פרטניים וקבוצתיים

הטיפולים הפרטניים והקבוצתיים הקייימים באופן קבוע ב"בית אורנית" ממשיכים גם עכשיו, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות, או באמצעות תוכנות שונות. כך מתאפשר למטפלים ולמטופלים לנהל שיח רגשי תומך ומאפשר. גם קבוצת המדטיציה, בה הרצף חשוב והמשמעות הרגשית שלה גבוה נעשית דרך שיחת וידיאו כשכל מטופל רואה ושומע את המטפל מביתו.

4. פינת חי טיפולית

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, פינת החי סגורה כעת למבקרים. צוות המקום ממשיך לדאוג לרווחת בעלי החיים ולעדכן את המטופלים הקבועים בפינת החי על שלומם של החיות בתקופה זו.

5. ידע מקצועי וחומרי העשרה

חומר מקצועי כמו טכניקות הרפיה ודרכי הרגעה כמו גם רעיונות והמלצות לפעילויות אותן ניתן לבצע בבית עם הילדים נשלח למשפחות המטופלים.

 

 

סרטן וקורונה? אפשר להתמודד עם שניהם!