צבי יעקובוביץ'

בן 36  נשוי + 7. גר ברבבה  שבשומרון.

מתנדב ב"מחוברים לחיים" כ - 3 שנים מתוכם שנתיים וחצי מנהל את קבוצת "מחוברים לחיים" - רבבה.

 

"הגעתי לפרוייקט המדהים הזה בעקבות מייל שקיבלתי מחולת סרטן שסיפרה עליו ומאז אני מחובר! במשך כל השנים האלה הייתי עד ושותף להרבה מקרים מדהימים, ביניהם זכורים לי שניים במיוחד:

 

* האחד היה של זוג הורים לתינוקת חולת סרטן המתגוררים ברמת הגולן, אשר לצורך הטיפולים ב"שניידר" נאלצו לעבור דירה לאזור המרכז. היה מדהים לראות את ההתגייסות של חברי קבוצת מחוברים לחיים שערי תקווה שתוך 24 שעות סידרו עבורם יחידת דיור ללא כל עלות. בהמשך דאגו גם חברי הקבוצה לרהט ולמלא להם אותה בכל הנדרש.

 

* המקרה השני היה של נערה מהשומרון שעברה תאונת דרכים קשה, שבעקבותיה נזקקה לעבור תהליך שיקום ארוך בירושלים בכדי לחזור ללכת. באחד מסופי השבוע שבהם חזרה הביתה לקראת שבת למנוחה בין הטיפולים, אמה פנתה אלינו ביום חמישי כדי שנעזור לה להשיג רצועות גומי מיוחדות שיעזרו לה לשקם את הברך לפי המלצת המטפל בשיקום. התברר שאלו רצועות שאינן נמכרות בארץ. לאחר בירור, החוטים התחילו להיקשר.... עוד באותו יום נמצא מתנדב בניו יורק אשר קנה את הרצועות המבוקשות על חשבונו והעבירן למחרת (יום שישי) לאדם תושב ניו יורק, שטס במוצ"ש לישראל. מתנדב מירושלים שהיה בחיפה נכנס לתמונה ופגש את אותו אדם במלון בהרצליה ביום ראשון בערב והעביר לו את הרצועות. וביום שני בבוקר הרצועות כבר היו אצל הנערה בטיפול הבא בבית החולים.

 

זה בנוסף לעוד הרבה פניות שטופלו במהלך השנים: שינוע מבחנות לתרומת מח עצם, העברת תרופות, שינוע מזון לחולים ובני משפחותיהם, חלוקת סלי מזון לקראת החגים, הסעת חולים ובני משפחותיהם ועוד ועוד...

היכולת להניע ולסייע לאנשים בזמן אמת במהירות וביעילות, תוך היעזרות בהמון אנשים טובים בדרך, שחוברים למטרה נעלה, מרגשת ומדהימה אותי כל פעם מחדש. ובאופן אישי משמח אותי להיות חלק בפאזל המופלא הזה.

 

אז אם גם לך ה"חסד" זורם בדם, אני מזמין אותך להיות שותף לפרויקט של חסד על הדרך ובכל מקרה אאחל לכולנו שנהיה תמיד בצד הנותן"!