דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

הצהרת נגישות של עזר מציון

הצהרת נגישות

1. על הצהרת הנגישות

עמותת עזר מציון רואה חשיבות רבה בהנגשת אתר האינטרנט שלה, מפני שכל אדם זכאי לגשת למידע, ובעיקר מפני שחלק גדול ממקבלי השירות שלנו הם אנשים עם מוגבלות כלשהי.

השקענו מאמצים רבים בהנגשת האתר ואנחנו מחויבים חוקית ומוסרית לתקן ליקויים אם יימצאו.

אנו מקווים שתמצאו את האתר נגיש ומועיל.

בהצהרת נגישות זו נתאר את תהליך הבדיקה ואת הממצאים שלנו מבדיקת האתר בכתובת: http://ami.org.il/ 

 

2.  מה בדקנו?

ביצענו בדיקה מקיפה של אתר האינטרנט בכתובת: http://ami.org.il/ 

הבדיקה בוצעה על פי התקן הישראלי לנגישות אתרי אינטרנט 5568, בהתאם להוראות תקנה 35 בתקנות נגישות לשירות המופיעה בתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשע"ג – 2013.

נגישות האתר נבדקה בעבור: אנשים עם לקות ראייה מלאה או חלקית, אנשים עם לקות שמיעה, אנשים הסובלים מעיוורון צבעים, אנשים בעלי יכולת מוטורית מוגבלת, וכן אנשים הסובלים מתכנים מרצדים, הכול בהתאם לעקרונות הקבועים בתקן.

הבדיקה האחרונה נעשתה באתר בחודש דצמבר 2023. תבניות האתר נמצאו נגישות ולכן איננו צופים שהעלאת דפים חדשים תשנה את רמת הנגישות באתר.

 

3. איך בדקנו?

הבדיקה שילבה כלים אוטומטיים ובדיקות ידניות על ידי אנשים עם מוגבלות ואנשים ללא מוגבלות, ונעשתה בפיקוחה של חברת פילוסופט מובייל בע"מ, על ידי עורך דין שמואל נעמן והגב' נאוה ביטון. כלי הבדיקה האוטומטי שנעשה בו שימוש הוא של חברת Evinced. הבדיקה נעשתה תוך שימוש בדפדפנים Chrome ו-Edge בעזרת קורא המסך Jaws ו-Nvda בסביבת Windows. כמו כן בוצעה בעזרת Voice Over בסביבת Mac. כל הכלים והסביבות שבהם נעשו הבדיקות היו בגרסתם המעודכנת ביותר, נכון ליום 1.12.2023, לרבות מערכות ההפעלה, קוראי המסך, מנועי הדיבור והדפדפנים.

 

4. ליקויים שמצאנו

בכל הבדיקות שביצענו לא מצאנו ליקוי מהותי שלא תוקן בסבבי התיקונים עם החברה המפתחת. לפי מיטב בדיקתנו האתר היה נגיש ב-100%, בהתאם לדרישות התקן ביום ביצוע הבדיקות הסופיות. יצוין כי הבדיקות לא התייחסו לדפדפנים במכשירים ניידים בצורה מעמיקה, ובכל זאת הבדיקות השטחיות שביצענו בדפדפנים ניידים לא העלו בעיות כלשהן.

 

5. ואם בכל זאת החמצנו משהו?

טעות הן חלק מהמציאות. ייתכן שהחמצנו ליקוי נגישות באתר ואם כן אנו מתנצלים וברצוננו לתקן. אנא פנו אלינו בדחיפות בכל עניין הקשור לבעיית נגישות באתר, ואנו מתחייבים לתקן את הליקויים במהירות האפשרית. מובן שנעשה מאמץ לבדוק כל חומר חדש שיעלה לאתר, מעת לעת ובכל זאת, שינויים במבנה האתר עשויים לפגום בנגישות האתר כפי שנבדקה ונחתמה בהצהרת נגישות זו. איתכם הסליחה.


6. אחראי נגישות בארגון

אם נתקלתם בקשיים בעניין התכנים באתר או שאתם זקוקים לסיוע בחלק כלשהו באתרנו, אנא צרו קשר בשעות הפעילות ואנו נשמח לסייע לכם. אשר יעקבזון, טל': 053-8746234 מייל: [email protected]  


7. הסדרי נגישות פיזיים בסניפים

כל אחד מסניפינו מצויד בהסדרי נגישות פיזיים, כך שתוכלו ליהנות מהנגשה גם כשאתם מגיעים אלינו לסניף. לבירור הסדרי הנגישות בסניף שאליו ברצונכם להגיע, אנא עברו לרשימת הסניפים בקישור: http://ami.org.il/branches  ובדקו את ההסדרים בסניף הרצוי לכם.

אנחנו עובדים בלהציל חיים