דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*
 

קהילת בריאות הנפש

2,500 נעזרות ונעזרים
2,500 נעזרות ונעזרים
באגף בריאות הנפש
1800-30-30-12
1800-30-30-12
קו תמיכה - ידידי נפש
8 שירותים מקצועיים
8 שירותים מקצועיים
משיקום ועד מיצוי זכויות

על קהילת בריאות הנפש

האגף לבריאות הנפש בעזר מציון מספק מענה מקצועי למתמודדי נפש ולבני משפחותיהם, משלב התעוררות הקושי עד שלב השיקום וההחלמה, תוך שימת דגש על שילוב חברתי ועל הפחתת הסטיגמה והבושה.

כדי להקל על מתמודדי הנפש ולסייע להם בכל מעגלי חייהם, אנו מציעים מעטפת שירותים רחבה, הכוללת סיוע ותמיכה - הן למתמודד עצמו, הן לבני משפחתו.

מעטפת השירותים כוללת סיוע במיצוי זכויות, מרכזי ליווי ומרכזי פנאי, שיקום באמצעות תעסוקה, שילוב בקהילה, נופשים שנתיים ועוד. 

על קהילת בריאות הנפש

סרטונים

מדינה בחרדה

אולי יעניין אותך גם מאמרים וכתבות

זמנופש - נופשים שנתיים למתמודדי נפש

בכל שנה כשהקיץ רק מתחיל להפציע, אגף בריאות הנפש של 'עזר מציון' מפיק כמה סבבים של נופשים למתמודדי נפש ולבני משפחותיהם, כדי לתת להם לא רק חוויות מיוחדות ומעשירות, אלא גם ובעיקר כלים, כוח ואוויר לנשימה

סטיגמה בבריאות הנפש

בריאות הנפש היא נכות סמויה, שאינה ניכרת במבט ראשון. אנשים עם בעיה נפשית נתקלים רבות בחוסר ידע הגורם לרתיעה ולסטראוטיפים מצד החברה. יתרה מזאת, האדם המתמודד עם בעיה נפשית ובני משפחתו סובלים מסטיגמה – הן מהחברה, הן מאנשי מקצוע והן מעצמם. מהם הגורמים לסטיגמה? האם אפשר להתגבר עליה? זאת ועוד במאמר שלפניכם

איך טיפול נפשי מסייע למתמודדי נפש?

התפרצות מחלת נפש עשויה להתרחש באופן פתאומי ולהשפיע משמעותית על איכות החיים של מתמודד הנפש עצמו ושל הקרובים אליו. חשוב לדעת כי רבים ממתמודדי הנפש יכולים בהחלט לנהל חיים פרודוקטיביים, מלאים ומהנים. בדיוק לשם כך הוקם ב'עזר מציון' האגף לבריאות הנפש, והוא אכן מלווה אותם בהתמודדות המאתגרת, במקצועיות, ברגישות ומתוך ראייה מערכתית.
אנחנו עובדים בלהציל חיים