דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*
 

קהילת בריאות הנפש

2,500 נעזרות ונעזרים
2,500 נעזרות ונעזרים
באגף בריאות הנפש
1800-30-30-12
1800-30-30-12
קו תמיכה - ידידי נפש
8 שירותים מקצועיים
8 שירותים מקצועיים
משיקום ועד מיצוי זכויות

על קהילת בריאות הנפש

האגף לבריאות הנפש בעזר מציון מספק מענה מקצועי למתמודדי נפש ולבני משפחותיהם, משלב התעוררות הקושי עד שלב השיקום וההחלמה, תוך שימת דגש על שילוב חברתי ועל הפחתת הסטיגמה והבושה.

כדי להקל על מתמודדי הנפש ולסייע להם בכל מעגלי חייהם, אנו מציעים מעטפת שירותים רחבה, הכוללת סיוע ותמיכה - הן למתמודד עצמו, הן לבני משפחתו.

מעטפת השירותים כוללת סיוע במיצוי זכויות, מרכזי ליווי ומרכזי פנאי, שיקום באמצעות תעסוקה, שילוב בקהילה, נופשים שנתיים ועוד. 

על קהילת בריאות הנפש

סרטונים

מדינה בחרדה

אולי יעניין אותך גם מאמרים וכתבות

סטיגמה בבריאות הנפש

בריאות הנפש היא נכות סמויה, שאינה ניכרת במבט ראשון. אנשים עם בעיה נפשית נתקלים רבות בחוסר ידע הגורם לרתיעה ולסטראוטיפים מצד החברה. יתרה מזאת, האדם המתמודד עם בעיה נפשית ובני משפחתו סובלים מסטיגמה – הן מהחברה, הן מאנשי מקצוע והן מעצמם. מהם הגורמים לסטיגמה? האם אפשר להתגבר עליה? זאת ועוד במאמר שלפניכם

איך טיפול נפשי מסייע למתמודדי נפש?

התפרצות מחלת נפש יכולה להופיע באופן פתאומי ולהשפיע משמעותית על איכות החיים. המשבר הייחודי הזה משפיע לא רק על מתמודד הנפש עצמו, אלא גם על הקרובים אליו. על אף כל הקשיים שכרוכים במצב זה, חשוב לדעת כי מתמודדי נפש רבים בהחלט יכולים לנהל חיים פרודוקטיביים, מלאים ומהנים. על מנת לסייע למתמודדי הנפש והן למשפחותיהם לצלוח את האתגר הזה, הוקם אגף לבריאות הנפש בעמותת עזר מציון. אגף זה מלווה אותם בהתמודדות המתאגרת במקצועיות ומתוך ראייה מערכתית של המצב.

שילוב מתמודדי נפש בתחום התעסוקה – איך עושים את זה?

כיום אנו רואים יותר ויותר אנשים המתמודדים עם מחלת נפש הלומדים לנהל ניהול את המחלה. הם מקבלים טיפול רפואי וטיפול רגשי מתאימים, ובעקבותיהם הם חוזרים לחיים מלאי סיפוק ומשמעות, הכוללים גם את ההיבט הכל כך משמעותי - השתלבות במקום עבודה. חזרה לעבודה משמעותית מאוד למתמודד הנפש. היא מאפשרת לו לחוש תחושת הצלחה, תחושה של 'חזרה לחיים', והדבר משפיע על יכולתו לתפקד טוב יותר בשאר תחומי חייו. מה צריך לדעת לפני שיוצאים לתהליך זה? הנה כמה עצות ממומחית.
אנחנו עובדים בלהציל חיים