דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

מרכזי חברה ופנאי

הנאה, בילוי משותף ורכישת מיומנויות חברתיות למתמודדי נפש

למי?

למי?

לזכאי סל שיקום מגיל 18
למה?

למה?

כדי לרכוש מיומנויות חברתיות ובין-אישיות במקום של חוויה
איפה?

איפה?

בני ברק, מודיעין עילית, ירושלים ונתיבות
איך?

איך?

חייגו אלינו:
073-3952222

או השאירו פרטים כאן

על השירות

מרכזי חברה ופנאי הם מרכזים חברתיים המיועדים למתמודדי נפש. הפעילות במרכזים משמעותית לקידום ההחלמה, לשיפור מיומנויות בין-אישיות ולחיבור לתחושת המסוגלות החברתית.

המרכזים מציעים מגוון פעילויות וחוגים, בהם צילום, בישול, ספורט ואומנות. עושר הפעילויות וההתאמה האישית של התוכנית מאפשרים לכל אחד ואחת התפתחות ומיצוי עצמי בדרך הייחודית לו.

אחת לשנה מפיק צוות מרכזי חברה ופנאי נופשים בבתי מלון למתמודדים ולבני משפחותיהם הקרובים. הנופשים כוללים פעילויות עשירות, סדנאות מגוונות, הופעות וטיולים, וכל אחד מהמשתתפים בוחר את הפעילויות שבהן הוא ישתתף, בהתאם להעדפותיו ולתחומי העניין שלו. 

על השירות

אולי שאלת את עצמך

מהן שעות הפעילות של המרכזים?

 

המרכזים פועלים בשעות אחר הצהריים - כל מרכז בשעות אחרות. מומלץ להתקשר כדי לברר.

מה כוללת הפעילות במרכזים?

 
  • בילוי במקום שמרגיש בית.

  • הנאה מתכנים ומפעילויות רבות: דרמה, מוזיקה, צילום, בישול, ספורט, ריקוד, אומנות, כדורגל, רחפנים, כתיבה יוצרת, מסיבות, טיולים, נופשים ועוד.

  • השפעה על התכנים ועל סדר היום במרכז.

  • מודעות לקידום אורח חיים בריא.

מי הם אנשי הצוות במרכזים?

 

צוות כל מרכז כולל אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש, מדריכים ומעבירי חוגים.

למי מיועדים הנופשים של מרכזי חברה ופנאי?

 

הנופשים מיועדים לחברי המרכזים ולכל מקבלי השירותים למתמודדים בחטיבת בריאות הנפש של עזר מציון. 

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

סטיגמה בבריאות הנפש

בריאות הנפש היא נכות סמויה, שאינה ניכרת במבט ראשון. אנשים עם בעיה נפשית נתקלים רבות בחוסר ידע הגורם לרתיעה ולסטראוטיפים מצד החברה. יתרה מזאת, האדם המתמודד עם בעיה נפשית ובני משפחתו סובלים מסטיגמה – הן מהחברה, הן מאנשי מקצוע והן מעצמם. מהם הגורמים לסטיגמה? האם אפשר להתגבר עליה? זאת ועוד במאמר שלפניכם

איך טיפול נפשי מסייע למתמודדי נפש?

התפרצות מחלת נפש יכולה להופיע באופן פתאומי ולהשפיע משמעותית על איכות החיים. המשבר הייחודי הזה משפיע לא רק על מתמודד הנפש עצמו, אלא גם על הקרובים אליו. על אף כל הקשיים שכרוכים במצב זה, חשוב לדעת כי מתמודדי נפש רבים בהחלט יכולים לנהל חיים פרודוקטיביים, מלאים ומהנים. על מנת לסייע למתמודדי הנפש והן למשפחותיהם לצלוח את האתגר הזה, הוקם אגף לבריאות הנפש בעמותת עזר מציון. אגף זה מלווה אותם בהתמודדות המתאגרת במקצועיות ומתוך ראייה מערכתית של המצב.

שילוב מתמודדי נפש בתחום התעסוקה – איך עושים את זה?

כיום אנו רואים יותר ויותר אנשים המתמודדים עם מחלת נפש הלומדים לנהל ניהול את המחלה. הם מקבלים טיפול רפואי וטיפול רגשי מתאימים, ובעקבותיהם הם חוזרים לחיים מלאי סיפוק ומשמעות, הכוללים גם את ההיבט הכל כך משמעותי - השתלבות במקום עבודה. חזרה לעבודה משמעותית מאוד למתמודד הנפש. היא מאפשרת לו לחוש תחושת הצלחה, תחושה של 'חזרה לחיים', והדבר משפיע על יכולתו לתפקד טוב יותר בשאר תחומי חייו. מה צריך לדעת לפני שיוצאים לתהליך זה? הנה כמה עצות ממומחית.
אנחנו עובדים בלהציל חיים