דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

בלב ובנפש

מרכז לליווי מתמודדים במימוש הזכויות ובתהליך השיקום

למי?

למי?

לבני 18 ומעלה המתמודדים בתחום בריאות הנפש
למה?

למה?

כדי לתת למתמודד ארגז כלים הדרוש לו כדי לשקם את חייו
איפה?

איפה?

בני ברק, פתח תקווה, אלעד, ראש העין, מודיעין עילית, ביתר, ירושלים, בית שמש, מחוז צפון - חיפה
איך?

איך?

חייגו אלינו:
לסניפים באזור המרכז:
073-3956204
לסניפי ירושלים, בית שמש וביתר:
052-7115241
לסניפי הצפון:
052-3204394
או השאירו פרטים כאן

על השירות

מרכזי 'בלב ובנפש' הוקמו מתוך צורך שהציפו בני משפחה של מתמודדי נפש ומתוך מטרה ללוות את המתמודדים ואת בני משפחותיהם בתהליך השיקום.

השירות כולל: שיחות אישיות לניטור חסמים, לפיתוח מוטיבציה ולהנעה לשינוי, סיוע בהגשת בקשה לקצבת ביטוח לאומי, ערעור בשעת צורך, סיוע בהגשת בקשה לסל שיקום והכנה לוועדה עד השתלבות במגוון השירותים.

לצוות המרכזים קשר רצוף ושיתוף פעולה עם הגורמים המטפלים, מתוך אמונה שטיפול הכולל קשר אישי עם המתמודד ועם כל גורמי הטיפול, הכרחי לתהליך ההחלמה.

על השירות

אולי שאלת את עצמך

האם השירות כרוך בפרוצדורה של רופאים ומסמכים?

 

השירות ניתן לכל אחד ואחת בלי צורך בפרוצדורה מיוחדת. עם זאת יש לדעת כי כל מסמך או טופס עשויים להועיל לדיוק בטיפול ובליווי הניתנים. 

לאיזה מגזר השירות מתאים?

 

השירות מתאים וניתן לכל המגזרים.

האם אתם הכתובת גם למי שסובל מקושי רגשי זמני?

 

אם מדובר בקושי רגשי שנמשך כשבועיים, יש להניח שזה בגדר הנורמה, כי זה עשוי לקרות לכל אחד. אם המצב נמשך מעבר לזה, נשמח לתת מענה.

איך אדע אם הקושי שלי ברמה הקשורה אליכם? האם יש תנאי סף לפנייה לשירות?
 

אין תנאי סף. בטלפון נדע לברר איתך אם הייעוץ מתאים גם לך.

האם הטיפול דרככם יתועד בתיק הרפואי שלי?
 

לא.

אם תרצו שנפנה בשבילכם לגורם כלשהו נצטרך לבקש מכם לחתום על אישור ויתור סודיות.

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

סטיגמה בבריאות הנפש

בריאות הנפש היא נכות סמויה, שאינה ניכרת במבט ראשון. אנשים עם בעיה נפשית נתקלים רבות בחוסר ידע הגורם לרתיעה ולסטראוטיפים מצד החברה. יתרה מזאת, האדם המתמודד עם בעיה נפשית ובני משפחתו סובלים מסטיגמה – הן מהחברה, הן מאנשי מקצוע והן מעצמם. מהם הגורמים לסטיגמה? האם אפשר להתגבר עליה? זאת ועוד במאמר שלפניכם

איך טיפול נפשי מסייע למתמודדי נפש?

התפרצות מחלת נפש יכולה להופיע באופן פתאומי ולהשפיע משמעותית על איכות החיים. המשבר הייחודי הזה משפיע לא רק על מתמודד הנפש עצמו, אלא גם על הקרובים אליו. על אף כל הקשיים שכרוכים במצב זה, חשוב לדעת כי מתמודדי נפש רבים בהחלט יכולים לנהל חיים פרודוקטיביים, מלאים ומהנים. על מנת לסייע למתמודדי הנפש והן למשפחותיהם לצלוח את האתגר הזה, הוקם אגף לבריאות הנפש בעמותת עזר מציון. אגף זה מלווה אותם בהתמודדות המתאגרת במקצועיות ומתוך ראייה מערכתית של המצב.

שילוב מתמודדי נפש בתחום התעסוקה – איך עושים את זה?

כיום אנו רואים יותר ויותר אנשים המתמודדים עם מחלת נפש הלומדים לנהל ניהול את המחלה. הם מקבלים טיפול רפואי וטיפול רגשי מתאימים, ובעקבותיהם הם חוזרים לחיים מלאי סיפוק ומשמעות, הכוללים גם את ההיבט הכל כך משמעותי - השתלבות במקום עבודה. חזרה לעבודה משמעותית מאוד למתמודד הנפש. היא מאפשרת לו לחוש תחושת הצלחה, תחושה של 'חזרה לחיים', והדבר משפיע על יכולתו לתפקד טוב יותר בשאר תחומי חייו. מה צריך לדעת לפני שיוצאים לתהליך זה? הנה כמה עצות ממומחית.
אנחנו עובדים בלהציל חיים