דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

החייל הבודד שהציל את חייו של בכיר בפרויקט תעלת המים

בזכות תרומת מח עצם מאהרון קצין, חייל בודד שעלה לארץ מניו יורק כדי לשרת בצבא והצטרף למאגר הלאומי של "עזר מציון", חייו של גבריאל ליבל, ניצלו. קראו עוד על המפגש

החייל הבודד מארה"ב תרם חיים לבכיר בפרויקט תעלת הימים
לפני קצת יותר משנה אובחן גבריאל ליבל, בכיר לשעבר במשרד לפיתוח הנגב והגליל, כחולה בלוקמיה. הרופאים הבהירו לליבל, שבמסגרת עבודתו היה שותף לקידום פרויקט תעלת הימים, כי רק תרומת מח עצם תוכל להציל אותו.
בזכות תרומת מח עצם מאהרון קצין, חייל בודד שעלה לארץ מניו יורק כדי לשרת בצבא והצטרף למאגר הלאומי של "עזר מציון", חייו ניצלו. השבוע השניים נפגשו לראשונה.


ליבל (61) אובחן כחולה בלוקמיה לפני קצת יותר שנה בעקבות בדיקת דם שגרתית. "אחרי שהגיעו התוצאות, הרופאה שלחה אותי לבית החולים, שם התברר שאני חולה בלוקמיה", הוא מספר. "עברתי שני סבבי כימותרפיה, והייתי צריך לעבור השתלת מח עצם. אחותי נבדקה אבל לא נמצאה מתאימה".


למזלו, נמצא עבורו תורם מתאים במאגר הלאומי לתורמי מח עצם של "עזר מציון" - אהרון קצין (20) שהצטרף למאגר במהלך גיוסו לצבא. "באמצע הטירונות התקשרו אליי מ'עזר מציון' ואמרו שנמצאתי מתאים לתרום", הוא מספר. "לא היה אפילו זמן לבצע את כל הבדיקות כי מדובר בחולה שמצבו קשה. לא היססתי, כי המטרה שלי הייתה לעזור לעם ישראל".


בתוך פחות מחודשיים מרגע שאובחן, קיבל ליבל את תרומת מח העצם מקצין. "סוג הדם של אהרון היה שונה משלי, והיום יש לי את הדם שלו", הוא אומר. "היום אני בסדר בזכותו". השבוע נפגשו השניים ב"בית אורנית", מרכז התמיכה והסיוע של "עזר מציון" לחולי סרטן.


"היה לי מאוד חשוב לראות את מי הצלתי ולראות את המשפחה שלו". ביפר קצין וליבל הנרגש הוסיף: "בפגישה כל הרגשות שהיו בתוכי התפרצו. היו עליות ומורדות והיו רגעי משבר. אבל היום אנחנו כולנו משפחה אחת".


"כל אחד יכול להיות שותף להצלת חיי אדם"


מנהלת המאגר, ד"ר ברכה זיסר: "הסיפור המרגש של אהרון וגבריאל מבטא את הערבות ההדדית שהוא ערך יסוד של 'עזר מציון'. כל אחד יכול להיות שותף להצלת חיי אדם. המאגר סייע להצלת אלפי אנשים, וכעת יש לכל אדם אפשרות להיות שותף בהצלת חיי אדם באמצעות תרומה לביצוע בדיקות התאמה. אנחנו מבקשים מכם - עצרו הכל ותרמו ככל יכולתכם להגדלת המאגר. כל תרומה של 180 שקל מוסיפה דגימה חדשה ומצילת חיים למאגר מח העצם".

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כל המציל נפש אחת בישראל - המפגש בין יוסף חיים תורם מח עצם ולוולדימר הנתרם

יוסף חיים תרם מח עצם וקיים את הכתוב "כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא", בואו לקרוא על המפגש המרגש בין יוסף חיים לוולדימיר, הנתרם >>

סמל דניאל חמו הי"ד הציל חיים בחייו ובמותו

סמל דניאל חמו הי"ד, שנהרג בג'בליה, הציל חיים בחייו ובמותו. הוא זכה לתרום מח עצם בעיצומה של הלחימה והציל חיים של אישה שהייתה זקוקה בדחיפות לתרומה! הכנסו לקריאת סיפורו של הגיבור דניאל חמו

המפגש המרגש בין מוראל ציקורל, כוכבת הטיקטוק, ובין טליה, הילדה שאת חייה הצילה

צפו במפגש המרגש בין טליה בת ה-10 שחלתה בלוקמיה, למוראל ציקורל, כוכבת הרשת שהצילה את חייה בזכות תרומת מח עצם
אנחנו עובדים בלהציל חיים