דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

המפגש המרגש בין מוראל ציקורל, כוכבת הטיקטוק, ובין טליה, הילדה שאת חייה הצילה

צפו במפגש המרגש בין טליה בת ה-10 שחלתה בלוקמיה, למוראל ציקורל, כוכבת הרשת שהצילה את חייה בזכות תרומת מח עצם
שם הכותב : הודיה דיבון- לוי, עזר מציון

מחפשים תרומת מח עצם לטליה

 

בשנה שעברה חלתה טליה בלוקמיה. לאחר שהטיפולים הכימותרפיים שקיבלה לא צלחו, היא הייתה זקוקה בדחיפות לתרומת מח עצם. הוריה וארבעת אחיה נבדקו ונמצאו לא מתאימים, ואז החל החיפוש של תורם זר. במאגר מח העצם של 'עזר מציון' נמצאה מוראל, תורמת שאינה מכירה את טליה אך מתאימה לתרום לה מח עצם ולהציל את חייה.

 

מוראל ציקורל מחליטה לתרום מח עצם ולהציל חיים

 

לפני כשנה וחצי קיבלה כוכבת הטיקטוק מוראל ציקורל שיחת טלפון מנציגת מאגר מח העצם שלנו, ובלי לחשוב פעמיים החליטה להירתם להצלת חייה של טליה. מוראל, שהייתה אז בשירותה הצבאי, עברה כמה בדיקות נוספות כדי לוודא שהיא אכן מתאימה ב-100% להציל את טליה, ובדצמבר 2022 הגיעה לבית אורנית של 'עזר מציון' ותרמה מח עצם. 

בהתאם לנהלים של תרומות מח עצם, ובמטרה לשמור על זכויותיה של מוראל ולא להטות את בחירתה, היא לא קיבלה לפני ההשתלה שום פרט על טליה ולא הכירה אותה כלל. גם משפחתה של טליה לא קיבלה שום פרט על מוראל. לאחר התרומה מוראל ידעה רק שתרמה לילדה בת 10, וחיכתה בקוצר רוח להיפגש איתה. 

 

מוראל ציקורל פוגשת את טליה 


שנה לאחר התרומה, כשמצבה הבריאותי של טליה התייצב, ובהתאם לנהלים של מאגר מח העצם, מוראל וטליה שמעו זו על זו והציעו להן להיפגש. "זו הפעם הראשונה שאני מתרגשת כל כך לפגוש מישהי שאני לא מכירה בכלל. זו הפעם הראשונה שאני מרגישה חיבור ואהבה עוצמתיים כל כך לילדה שלא הכרתי", אמרה מוראל לפני הפגישה. 

בחודש האחרון הן נפגשו לראשונה, במפגש מלא דמעות התרגשות. "זו הרגשה שקשה לתאר", אמרה מוראל, "זו זכות ענקית בשבילי, להציל חיים ולראות את טליה מאושרת. תודה לטליה ול'עזר מציון' שהעניקו לי את הזכות הזאת".

מנהלת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של עמותת 'עזר מציון', ד"ר ברכה זיסר: "כל מי שהיה במפגש המרגש הזה מבין את המשמעות האדירה של הצלת חיים. תסתכלו על מוראל ותראו כמה פשוט להציל חיים. מדובר בסיפוק אדיר ששום תורם לא היה מוותר עליו. בתהליך פשוט אנחנו יכולים להציל עולם ומלואו".

 

צפו במפגש מלא ההתרגשות בין מוראל ציקורל לבין לטליה המחלימה

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כל המציל נפש אחת בישראל - המפגש בין יוסף חיים תורם מח עצם ולוולדימר הנתרם

יוסף חיים תרם מח עצם וקיים את הכתוב "כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא", בואו לקרוא על המפגש המרגש בין יוסף חיים לוולדימיר, הנתרם >>

סמל דניאל חמו הי"ד הציל חיים בחייו ובמותו

סמל דניאל חמו הי"ד, שנהרג בג'בליה, הציל חיים בחייו ובמותו. הוא זכה לתרום מח עצם בעיצומה של הלחימה והציל חיים של אישה שהייתה זקוקה בדחיפות לתרומה! הכנסו לקריאת סיפורו של הגיבור דניאל חמו

מהצלת חיים בטנק - להצלת חיים בבית

קראו על המפגש המרגש בין הודיה רוזנפלד בת השנתיים, לבין נדב שהציל את חייה
אנחנו עובדים בלהציל חיים