דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

"בלעדיו, לא היה לי סיכוי"

אחיו של דניאל החלים מסרטן, ועכשיו דניאל זוכה להציל חיים. המפגש המרגש בין תורם מח העצם דניאל, לבין שמואל הנתרם, הוא רק ההתחלה של קשר חברי קרוב.

שמואל פלאוט היה בן 64 כשהתגלה בדמו חוסר תפקוד בכדוריות הדם האדומות, אשר יובילו בעתיד ללוקמיה. לאחר שנה וחצי של מעקב, גילה כי מח העצם בגופו אינו מתפקד, וחייו השתנו מקצה אל הקצה. שמואל, חקלאי בעברו, נכנס לתקופה של טיפולים כימותרפיים קשים, שלא הביאו לתוצאה הרצויה, והבין כי הדרך היחידה שלו להזדמנות שנייה לחיים, היא תרומת מח עצם.

"פחדתי שלא יימצא תורם" משתף שמואל. "הרופא הכיר את המאגר של עזר מציון, והוא אמר לי שיש לי על מי לסמוך. לקח זמן עד שנמצאה לי תרומה, בה עברתי שני סבבים של טיפולים, והם פשוט לא עצרו את המחלה. הפתרון היחיד שלי היה השתלה".

 

אחרי שלושה שבועות, התבשר שמואל כי נמצא לו תורם מתאים. ההתרגשות והתקווה הפיחו בחיים והוא ציפה ליום ההשתלה.

כשהגיע יום ההשתלה שמואל קיבל את התרומה שהצילה את חייו בתהליך הדומה לעירוי. התרומה נקלטה וכששמואל החלים הוא רצה מאוד לפגוש את התורם שלו.

 

דניאל וויל, התורם של שמואל, הכיר את "עזר מציון" עוד לפני שהגיע לתרום מח עצם. משפחתו של דניאל התארחה "בבית אורנית" בזמן שאחיו של דניאל היה מאושפז בבית החולים שניידר והמשפחה נזקקה למקום קרוב לבית החולים להתגורר בו בתקופת האשפוז של בנם. "בית אורנית" הוא בית המאפשר לינה ברמה מלונאית בפתח תקווה שבו מתארחות משפחות שמקום מגוריהן רחוק מאוד מבית החולים. המשפחות מתארחות ללא תשלום ומקבלות מעטפת שלמה של תמיכה בבית אורנית. כשאחיו של דניאל התאושש משפחתו תרמה חדר שלם ב"בית אורנית".

 

כעבור שנה מההשתלה נפגשו שמואל ודניאל בפגישה מרגשת במיוחד. "אם לא הוא- לא הייתי פה היום" אמר שמואל בהתרגשות. "המחלה שקיבלתי הייתה בצורה הכי קשה שיש" הוסיף. אשתו ובניו של שמואל הגיעו יחד איתו, והתרגשו לפגוש את משפחתו של דניאל. מאז, הקשר בין השתי המשפחות התהדק. שמואל ואשתו ארחו בביתם את פדיון הבן של דניאל, ודניאל אף הגיע למסיבת ההודיה של שמואל. "זהו סיפור חיים" מסכם שמואל, "שבלעדי דניאל והמאגר, לא היה יכול להימשך".

 

עמותת עזר מציון פועלת רבות להרחבת המאגר, וקוראת לציבור כולו לקחת חלק בהגדלתו. מדי שבוע נאספות 50 אלף בדיקות, ועדיין, לאחד מבין שלושה חולים, לא נמצא תורם מתאים. עלות בדיקת כל דגימה בעלת פוטנציאל להצלת חיים היא 180 ₪, וללא פיענוחה, פוטנציאל הצלת החיים הטמון בה נשאר בגדר פוטנציאל בלבד.

 

רוצים להציל חיים? לחצו כאן והצטרפו למאגר שלנו! 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כל המציל נפש אחת בישראל - המפגש בין יוסף חיים תורם מח עצם ולוולדימר הנתרם

יוסף חיים תרם מח עצם וקיים את הכתוב "כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא", בואו לקרוא על המפגש המרגש בין יוסף חיים לוולדימיר, הנתרם >>

סמל דניאל חמו הי"ד הציל חיים בחייו ובמותו

סמל דניאל חמו הי"ד, שנהרג בג'בליה, הציל חיים בחייו ובמותו. הוא זכה לתרום מח עצם בעיצומה של הלחימה והציל חיים של אישה שהייתה זקוקה בדחיפות לתרומה! הכנסו לקריאת סיפורו של הגיבור דניאל חמו

המפגש המרגש בין מוראל ציקורל, כוכבת הטיקטוק, ובין טליה, הילדה שאת חייה הצילה

צפו במפגש המרגש בין טליה בת ה-10 שחלתה בלוקמיה, למוראל ציקורל, כוכבת הרשת שהצילה את חייה בזכות תרומת מח עצם
אנחנו עובדים בלהציל חיים