דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

לאחר שתרם מח עצם, העיתונאי אדר גיציס פגש את הנתרם

אדר גיציס תרם לפני שנתיים מח עצם לילד בן 13. השבוע השניים נפגשו לראשונה: "לא רואה בזה משהו מיוחד", הגיב גיציס.


מפגש מרגש התקיים השבוע כאשר כתב חדשות 12 וגל"צ אדר גיציס פגש את הנער דוד בר לו תרם לפני כשנתיים מח עצם ובכך הציל את חייו.
במשך שנתיים לא ידע גיציס למי תרם ודוד לא ידע מי האיש שהציל את חייו. המפגש נערב בין השניים בבית אורנית של "עזר מציון".
גיציס קיבל שיחת טלפון לפני כשנתיים ממאגר מח העצם הלאומי של עמותת עזר מציון בה עודכן כי נמצא מתאים להשתלת מח עצם להצלת חייו של ילד בן 13 שסבל ממחלת אנמיה אפלסטית, שהדרך היחידה להחלמה היא השתלת מח עצם מתורם מתאים.
גיציס החל את הבדיקות לבירור ההתאמה באופן מלא. בתום התהליך עלה כי אדר מתאים בהתאמה של מאה אחוזים להצלת חייו של הילד. בתוך ימים גיציס השלים את התהליך ותרם מח עצם להצלת חייו של הילד.
אדר גיציס: "אני שמח שהיתה לי את האפשרות לתרום, וכשאני רואה את זה לנגד עיניי זה בכלל משמח מאוד. מה שאני אומר לחברים שלי, למשפחה- שאני בטוח שכל אחד במצב הפוך היה עושה כמוני, אז לא רואה בזה משהו מיוחד. תודה לכם. זאת זכות בשבילי. זה תפס אותי בתקופה עמוסה, אני זוכר את הטלפון הזה, זה היה מאוד מהיר, עניין של שבוע וחצי-שבועיים. עברנו את זה בצורה מצוינת, בתמיכה גדולה. גם עזר מציון. ידעתי שיש פה צד שני. כמה פעמים חשבתי על זה בדרך- מה קורה איתו? כי אתה לא בטוח איך זה השפיע עליו- הצליח או לא הצליח? אז זה לגמרי מחמם את הלב".

 


אליסה, אחותו של דוד: "תהליך מאוד קשה. באיזשהו שלב הבנו שאין תקווה והדרך להציל אותו זו השתלה, ופשוט קרה נס ומצאו אותך, שזו התאמה מאה אחוז, שזה באמת סיכוי אחד למיליון אולי וכל עבר בהצלחה בלי תופעות לוואי ובלי סיבוכים וברוך ה' הוא פה שלם ובריא ויכול להמשיך את החיים שלו ותודה שעשית את המעשה הזה".
מנהלת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם בעמותת "עזר מציון" ד"ר ברכה זיסר: "ראינו פה חיבור בין שני עולמות- חיבור שהציל חיים. כל אחד שמקבל טלפון מהמאגר שלנו- שיסתכל על אדר ועל דוד ויראה איזו זכות ואיזו תחושה עילאית זו לדעת שהצלת חיים של אדם אחר. כל המציל אדם אחד כאילו הציל עולם מלא."

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כל המציל נפש אחת בישראל - המפגש בין יוסף חיים תורם מח עצם ולוולדימר הנתרם

יוסף חיים תרם מח עצם וקיים את הכתוב "כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא", בואו לקרוא על המפגש המרגש בין יוסף חיים לוולדימיר, הנתרם >>

סמל דניאל חמו הי"ד הציל חיים בחייו ובמותו

סמל דניאל חמו הי"ד, שנהרג בג'בליה, הציל חיים בחייו ובמותו. הוא זכה לתרום מח עצם בעיצומה של הלחימה והציל חיים של אישה שהייתה זקוקה בדחיפות לתרומה! הכנסו לקריאת סיפורו של הגיבור דניאל חמו

המפגש המרגש בין מוראל ציקורל, כוכבת הטיקטוק, ובין טליה, הילדה שאת חייה הצילה

צפו במפגש המרגש בין טליה בת ה-10 שחלתה בלוקמיה, למוראל ציקורל, כוכבת הרשת שהצילה את חייה בזכות תרומת מח עצם
אנחנו עובדים בלהציל חיים