דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

מהצלת חיים בטנק - להצלת חיים בבית

קראו על המפגש המרגש בין הודיה רוזנפלד בת השנתיים ובין נדב שהציל את חייה
שם הכותב : הודיה דיבון-לוי, עזר מציון

השתלת מח עצם היא הסיכוי היחיד 

 

הודיה רוזנפלד חלתה בלוקמיה כשהייתה בת חודשיים. לאחר גילוי המחלה בישרו הרופאים להוריה שהסיכוי היחיד שלה הוא השתלת מח עצם מתורם מתאים. בבדיקה במאגר לתורמי מח עצם של 'עזר מציון' נמצאו שני תורמים פוטנציאליים בעלי התאמה מלאה – נדב ונעם, אחים תאומים בני 23 שהצטרפו למאגר בשרשרת החיול שלהם. שניהם קיבלו שיחת טלפון מהמאגר ונרתמו למשימה, ולאחר בדיקות מעמיקות (שבהן גילו נדב ונעם שהם תאומים זהים לחלוטין, מה שלא ידעו לפני הבדיקות), נבחר נדב באופן אקראי לתרום.

 

הציפייה למפגש עם התורם 

 

לפני כשנתיים בוצעה התרומה בהצלחה רבה, ולאחר המתנה ארוכה בחרה משפחתה של הודיה ליצור קשר עם המאגר כדי לפגוש את התורם שלה. בעקבות מלחמת חרבות ברזל גויס נדב למילואים ברצועת עזה, והמפגש נדחה מעט. "היה חשוב לי כל הזמן לפגוש את האיש שהציל את הודיה", סיפרה מוריה, אמה של הודיה, "קשה לתאר את הכרת הטוב שיש לנו כלפיו וכלפי 'עזר מציון'. אנחנו לא רואים את הדבר כמובן מאליו. בית אורנית היה לבית שלנו, והאנשים שם ליוו אותנו. תמיד הרגשנו שאנחנו בידיים טובות".

 

שיחת ראשונה אחרי השחרור מהלחימה - למאגר מח עצם של עזר מציון 

 

לאחרונה השתחרר נדב לאחר תקופה ארוכה של לחימה אינטנסיבית, ושיחת הטלפון הראשונה שלו לאחר השחרור הייתה אל המאגר, כדי לקיים את המפגש המרגש שחיכה לו. "זו תחושה מדהימה שקשה מאוד להסביר", אמר נדב במפגש, "הייתי חודשיים בשירות מילואים, תקופה שבה כל המוות והרע ממלאים את החיים של כולנו, והבשורה הייתה האור שלי. המסר שקיבלתי לחיים הוא שגם כשהמטרה אינה ברורה לעין, לפעמים הדברים הטובים שעשית ממלאים לך את הדרך".

 

"כל הצלה של אדם היא תחושה מדהימה", אמרה ד"ר ברכה זיסר, מנהלת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של 'עזר מציון', "ועל אחת כמה וכמה הצלה של תינוקת קטנה. היכולת להעניק חיים לפעוטה שכל החיים עוד לפניה, היא תחושה עילאית שכולנו ראינו אצל נדב במפגש. זה המסר לכל אחד ואחת שמקבלים מהמאגר שיחת טלפון על שנמצאו מתאימים. אל תהססו – זה תהליך פשוט וקל, ובסופו של דבר אתם מקבלים הרבה יותר ממה שאתם נותנים. מדובר בסיפוק אדיר".

 

לתרומה למאגר מח העצם של 'עזר מציון' לחצו כאן

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כל המציל נפש אחת בישראל - המפגש בין יוסף חיים תורם מח עצם ולוולדימר הנתרם

יוסף חיים תרם מח עצם וקיים את הכתוב "כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא", בואו לקרוא על המפגש המרגש בין יוסף חיים לוולדימיר, הנתרם >>

סמל דניאל חמו הי"ד הציל חיים בחייו ובמותו

סמל דניאל חמו הי"ד, שנהרג בג'בליה, הציל חיים בחייו ובמותו. הוא זכה לתרום מח עצם בעיצומה של הלחימה והציל חיים של אישה שהייתה זקוקה בדחיפות לתרומה! הכנסו לקריאת סיפורו של הגיבור דניאל חמו

המפגש המרגש בין מוראל ציקורל, כוכבת הטיקטוק, ובין טליה, הילדה שאת חייה הצילה

צפו במפגש המרגש בין טליה בת ה-10 שחלתה בלוקמיה, למוראל ציקורל, כוכבת הרשת שהצילה את חייה בזכות תרומת מח עצם
אנחנו עובדים בלהציל חיים