דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

כיצד מסייעת 'עזר מציון' לקשישים?

עזר מציון דואגת לבני הגיל השלישי ועוטפת אותם בחום. בעינינו זוהי זכות לדאוג לדור ההורים ולהשיב להם תודה על עמלם לאורך השנים.

לרבים מבני הגיל השלישי יש קושי בהתניידות ולעיתים אף בביצוע פעולות יום-יומיות. בגיל זה גם יורדת רמת הפעילות הכללית, ומשום כך, כדי לסייע לקשישים בצורכיהם הבסיסיים, הבריאותיים והחברתיים, מפעילה 'עזר מציון' מערך תמיכה כולל, שמטרתו לשפר במידה משמעותית את איכות חייהם של בני הגיל השלישי. לפניכם כמה מהדרכים העיקריות שבהן מסייעת 'עזר מציון' לקשישים.

 

 

סיוע סיעודי

 

קשישים הזקוקים לסיוע סיעודי נעזרים בשירותי הסיעוד לקשישים של 'עזר מציון', הניתנים באמצעות מטפלים מיומנים ומקצועיים. 'עזר מציון' מספקת הכשרות ייחודיות למטפלים ולעובדים זרים, דואגת לתעריף אחיד והוגן לכל המטפלים הזרים (ללא גביית דמי תיווך), ואת ההכנסות מהשירות היא מנתבת ישירות לקהילה, למימון מגוון שירותי תמיכה בקשישים. מלבד זאת מספקת 'עזר מציון' מעטפת שירותים משלימים, הניתנים בלא תשלום, במקצועיות ובאדיבות, כגון הסעות באמבולנסים למוגבלי תנועה, הסעות ושינוע רפואי באמצעות מתנדבים, ייעוץ והכוונה רפואיים ועוד.

 

 

השאלת ציוד רפואי ושיקומי

 

אחת המחלקות המשרתת רבות את הקשישים היא מחלקת השאלת ציוד, שבה מושאלים חינם פריטי ציוד רפואי וציוד שיקומי. קשישים הזקוקים לציוד לצורך רפואי או למטרות שיקום מקבלים במקום גם שירותי ייעוץ והתאמה אישית, כדי שיוכלו להפיק את המקסימום מהציוד המושאל. במחלקה משאילים כיסאות גלגלים, כיסאות רחצה, הליכונים לקשישים, מיטות, קביים, מנופים, מחוללי חמצן, מכשירי אינהלציה, מכשירי הזנה ועוד ועוד. כל הציוד מתוחזק באופן מיטבי ועובר ניקיון קפדני לפני ואחרי כל השאלה. במחלקת השאלת הציוד גם מוצע למכירה במחיר עלות ציוד מתכלה, כגון מוצרי ספיגה.

 

 

אספקת מזון

 

המחלקה לאספקת מזון לקשישים ולחולים מחלקת בבתי חולים מדי יום מאות מנות חמות לחולים, למלוויהם ולקשישים. כמו כן מפעילה המחלקה קפיטריות ניידות בבתי החולים המציעות בלא תשלום משקה חם ועוגה. את הקפיטריות מפעילים מתנדבים ומתנדבות, מתוך הכרה בערך ההתנדבות והעמדתו כאלמנט מרכזי ב'עזר מציון'. מלבד זאת שולחת 'עזר מציון' ארוחות מבושלות לבתיהם של קשישים שאינם מסוגלים לבשל לעצמם. את הארוחות מכינים מתנדבים ומתנדבות מרחבי הארץ, תוך הקפדה על סטנדרט מקצועי גבוה, בפיקוח של משגיח כשרות ושף מקצועי, והן עוברות בקביעות בדיקות תברואה.

 

 

מועדוניות לקשישים

 

אגף הסיעוד של 'עזר מציון' מפעיל מגוון פעילויות פנאי לרווחת הקשישים, ועושה רבות לא רק בעבור קשישים הסובלים ממוגבלות, אלא גם בעבור קשישים עצמאיים שמצבם הבריאותי טוב יחסית. פעילויות הפנאי תורמות רבות לאיכות חייהם של הקשישים ומשמשות כלי לתמיכה בקשישים בודדים, באמצעות חשיפתם למעגלים חברתיים ולפעילויות משמעותיות ומהנות. במועדוניות נהנים הקשישים מחוגי התעמלות המותאמים לגילם, מחוגי מלאכת יד, מהרצאות וסדנאות במגוון תחומים, ממסיבות ואירועים מיוחדים ואף מטיולים משותפים.

 

 

מרכז בריאות לקשישים בבני ברק

 

'עזר מציון' מפעילה בבני ברק מרכז בריאות לגיל השלישי שמטרתו לספק לבני גיל הזהב פעילויות בתחום הרפואה המונעת, במטרה לשמור על בריאותם ואף לשפר אותה. השירותים במרכז מיועדים לקשישים במגוון מצבי בריאות ותפקוד. במרכז מוצעים חוגי פעילות גופנית שמטרתם לשפר את הכושר ואת התפקוד הפיזי של הקשישים: פילאטיס, התעמלות בונה עצם, תנועה בריאותית משקמת ועוד. המרכז נותן את הדעת לא רק על היבטי הבריאות והתפקוד הפיזי של בני הגיל השלישי, כי אם גם על התחום הרגשי, הקוגניטיבי והחברתי, ועל כן הפעילויות המוצעות בו נותנות מקום לרגש, מאתגרות את החשיבה ומספקות את הצורך בחברה.

 

 

פרויקט אשנ"ב לקשישים ניצולי שואה

 

מתוך רצון לסייע לניצולי שואה הגתה 'עזר מציון' בשנת 2015 את תוכנית אשנ"ב: איחוד שירותים לניצולים בבית. מטרת התוכנית להציע לניצולי שואה מרותקי בית סל שירותים המותאם לצורכיהם, ולהביא עד ביתם את הטיפולים הדרושים להם. לכל קשיש מוצמד תומך חברתי המגיע אל ביתו מדי שבוע, מעביר עימו זמן איכות, מזהה את הצרכים שלו ובונה בעבורו סל שירותים בהתאמה אישית. בין היתר כולל הסל: הפעלה גופנית, משחקי חברה, פעילות נגינה ועוד. שירותים אלה ניתנים לקשישים על ידי מתנדבים, סטודנטים ואנשי מקצוע.

 

 

מרכז העצמה ופרויקט חי"ל

 

מתוך הבנת החשיבות של איכות חיים בגיל השלישי ורצון לתמוך בבריאותם הנפשית והפיזית של הקשישים הקימה 'עזר מציון' את 'פרויקט חי"ל' – חיים לשנים. תוכנית זו מתמקדת בהגברת המודעות לבריאות בקרב בני הגיל השלישי, בידיעה שנושא זה הוא מפתח לחיים ארוכים, מהנים ומלאי משמעות. בדומה לרוב התוכניות של 'עזר מציון', גם 'פרויקט חי"ל' מופעל באמצעות מתנדבים שעוברים באופן שוטף הכשרות בנושא הבריאות בגיל השלישי. התוכנית כוללת סדנאות מגוונות בנושאי פעילות גופנית, תזונה נכונה, התמודדות עם בעיות שינה, הימנעות מפגיעות ותאונות ביתיות, שימוש מושכל ונכון בתרופות ועוד. כמו כן היא מספקת בדיקות מניעתיות לקשישים ומקיימת חוגים, קבוצות הליכה בהנחיה של מדריכי ספורט מוסמכים ופעילויות נוספות.

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי - התעמלות לגיל השלישי בישיבה, עם כדור, התעמלות לגיל השלישי עם גומיה ואפילו עם מקל. הכנסו למידע המלא באתר עזר מציון>>
התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה, על מה שהן אוהבות לבשל יחד, והחלומות שלהן. בואו לראות מקרוב למה לקחת מטפל סיעודי ישראלי דרך עזר מציון>>
אנחנו עובדים בלהציל חיים