דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

מעטפת הטיפול והסיוע הסיעודי של עזר מציון

עזר מציון מבקשת לתת לדור המבוגר את כל מה שהוא זקוק לו כדי להתבגר בכבוד, עם טיפול וסיוע סיעודי מקיף, שנוגע בכל צורך אפשרי של הקשיש ומשפחתו

"אל תשליכני לעת זקנה" נאמר בספר תהילים, ועזר מציון שמה לה למטרה לעולם לא לשכוח את הנדרשים לסיוע ומענה רפואי. עזר מציון מבקשת לתת לדור המבוגר את כל מה שהוא זקוק לו כדי להתבגר בכבוד, עם טיפול וסיוע סיעודי מקיף, שנוגע בכל צורך אפשרי של הקשיש ומשפחתו. מערך שירותי הסיעוד המקיף בעזר מציון פועל בשיתוף עם המוסד לביטוח לאומי, קופות חולים, משרד הבטחון והקרן לניצולי שואה, ומציע סיוע רפואי ומעטפת רחבה של שירותים לבני הגיל השלישי, על מנת להקל עליהם הן פיזית והן נפשית. לפניכם כל הדרכים שבאמצעותן מספקת עזר מציון תמיכה לקשישים.

 

 

הסעת חולים ומוגבלי תנועה

 

עזר מציון מספקת הסעות לחולים ולמוגבלי תנועה, שאינם יכולים להשתמש באמצעי תחבורה רגילים, מדובר על שירותי הסעות במגוון אמצעי תחבורה שונים:

הסעות לטיפולי רפואיים – עזר מציון מכירה בעלויות הגבוהות של הזמנת אמבולנס פרטי, ולכן מעמידה לרשות חולים שצריכים להגיע לטיפולי דיאליזה, חולי סרטן, נכים בכיסאות גלגלים ועוד, שירותי הסעות באמבולנסים מאובזרים וחדישים, ללא כל עלות.
הסעות מיוחדות – פרט להסעות לטיפולים רפואיים, עזר מציון גם מספקת שירותי הסעות לצרכים מיוחדים שאינם רפואיים, כמו למשל שמחות, ביקור באתרים מסוימים ועוד. 
כל רכבי ההסעות של עזר מציון נמצאים בקשר רציף עם מרכז הבקרה והשירות של המחלקה, כך שבכל רגע נתון, הצוות שנמצא במרכז יכול לדעת היכן נמצאים כלי הרכב ולוודא את בטיחות הנוסעים.

 

 

השאלת ציוד רפואי ושיקומי

 

ציוד רפואי ושיקומי הוא ציוד הכרחי לבני הגיל השלישי. הציוד לא רק משפר את יכולות התפקוד היומיומיות של בני הגיל השלישי, אלא גם מונע מהם לחוות רגרסיה במצבם הגופני, ולא פעם משפר משמעותית את מצבם הבריאותי. מסיבות אלה, מערך התמיכה הרפואית של עזר מציון מפעיל מחלקת השאלת ציוד רפואי ושיקומי, ללא כל עלות, עבור כל מי שזקוק לכך. הציוד הרפואי, אשר מתוחזק באופן קבוע, כולל אביזרים כמו מנופים, קביים, מחוללי חמצן, כיסאות גלגלים, הליכונים, מיטות, מכשירי הזנה, כיסאות רחצה ועוד. בנוסף, עזר מציון מאפשרת גם השאלה של ציוד ספורטיבי, שמסייע בשיפור הכושר, הגמישות של המפרקים, מצב הרוח והבריאות הכללית של בני הגיל השלישי.

 

 

אספקת ארוחות חמות

 

פרט להסעות ולהשאלת ציוד, עזר מציון מפעילה גם מערך של אספקת ארוחות חמות לבני הגיל השלישי. תפקידו של מערך זה הוא לא רק לספק ארוחות חמות לקשישים שזקוקים להן, אלא גם לשמש כאמצעי להפגת הבדידות של קשישים רבים, באמצעות אספקת אוכל חם ויחס אישי. הארוחות החמות מסופקות לבני הגיל השלישי באמצעות מערך של מתנדבים, אשר מגיעים עד לפתח ביתם עם הארוחה, שואלים לשלומם ונותנים להם את התחושה שיש מישהו שדואג להם ולרווחתם. עניין זה לכשעצמו, משפר את מצב רוחם של קשישים רבים.

 

 

סיוע לניצולי שואה

 

עזר מציון נרתמה לסייע לניצולי שואה, בין היתר באמצעות תוכנית אשנ"ב – איחוד שירותים לניצולים בבית. התוכנית מתקיימת בבני ברק, ובמסגרתה מקבלים עשרות ניצולי שואה סל שירותים המותאם לצרכים שלהם, ומכיל בין היתר שירותים כמו הפעלות גופניות ומשחקי חברה, אשר מתבצעים על ידי מתנדבים ומתנדבות. בנוסף לסל השירותים, התוכנית גם מצמידה לכל ניצול שואה "תומך חברתי", שמגיע לביתו מדיי שבוע ומעביר עמו זמן איכות. העובדים המקצועיים של העמותה גם מקנים אוזן קשבת ומאפשרים לזקנים להרגיש נעים יותר בבית.

פרט לתוכנית אשנ"ב, מפעילה עזר מציון גם את מועדון קפה בריטניה, שפועל בבני ברק שלושה ימים בשבוע, מהבוקר ועד הצהריים, ומיועד לנשים ניצולות שואה. במועדון נהנות הנשים מארוחת בוקר, פעילות גופנית ומפגשים, שיעורים, טיולים, הרצאות, מסיבות ועוד.

 

 

מטפלים סיעודיים

 

זרוע הסיעוד של עזר מציון מורשית לספק שירותי סיעוד לקשישים ולזכאי חוק סיעוד. עזר מציון מעסיקה צוות מנוסה ומקצועי, שכולל אחיות, עובדות סוציאליות וצוות ניהולי איכותי. השירותים הסיעודיים של עזר מציון כוללים בין היתר ביקורי בית, הדרכות לבני המשפחה ותמיכה לכל אורך הדרך, כאשר כל השירותים ניתנים תוך התנהלות רגישה ונעימה והקפדה על תעריפים שקופים וקבועים.

 

 

מועדונית לקשישים

 

אגף הסיעוד של עזר מציון מקיים מגוון פעילויות ושירותים לרווחת הקשישים, מתוך מטרה לתרום לאיכות חייהם, לחשוף אותם למעגלים חברתיים ולשפר את בריאותם הפיזית והנפשית. אגף הסיעוד והסיוע לקשישים אף מסייע במניעת נפילות על ידי מתן הסבר על שיפור הבטיחות בבית כמו הוספת מעקה בטיחות בבית, סידור מוצרים במטבח שיהיו בהישג יד וגם מעבר לאורח חיים בריא יותר. בנוסף עזר מציון מסייעת בכלי עזר שאמורים לסייע במניעת נפילות.

 

 

מרכז בריאות

 

מרכז הבריאות לקשישים של עזר מציון הוקם בבני ברק כחלק ממעטפת שירותים רחבה, שמטרתה לשפר את איכות חייהם של בני הגיל השלישי. במרכז קיימים חוגי פעילות גופנית שמסייעים בשיפור הכושר והתפקוד של הקשישים, כמו למשל פילאטיס, תנועה בריאותית משקמת, התעמלות בונה עצם וכדומה.

 

 

ייעוץ והכוונה רפואיים

 

המחלקה לייעוץ והכוונה רפואיים של עזר מציון מעניקה ייעוץ והכוונה לכל מי שזקוק לכך, בדגש על בני הגיל השלישי, במגוון רחב של מחלות ובעיות רפואיות. צוות המרכז מעניק לקשישים ולבני משפחותיהם הכוונה ראשונית, ולאחר מכן מעביר אותם להמשך טיפול בהתאם לחומרת או מורכבות מצבם.

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי - התעמלות לגיל השלישי בישיבה, עם כדור, התעמלות לגיל השלישי עם גומיה ואפילו עם מקל. הכנסו למידע המלא באתר עזר מציון>>
התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה, על מה שהן אוהבות לבשל יחד, והחלומות שלהן. בואו לראות מקרוב למה לקחת מטפל סיעודי ישראלי דרך עזר מציון>>
אנחנו עובדים בלהציל חיים