דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

היתרון של טיפול סיעודי בבית

טיפול סיעודי בבית המטופל הוא אפשרי ובעל יתרונות חשובים במיוחד | במאמר שלפניכם נציג את האפשרויות השונות, המענה והשיקולים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת סביבת הטיפול לאדם סיעודי

אין ספק כי הימצאותו של אדם סיעודי בביתו, בסביבתו הטבעית, מאפשרת לו חיי נוחות ואושר מנטלי, וביכולתם של אלו לשפר את תפקודו הנפשי והפיזי. כל זאת בתנאי שסביבתו הטבעית אינה עומדת למכשול בכל מה שקשור לאיכות הטיפול בו. 

טיפול סיעודי בבית- מי זקוק לזה?

כאשר האדם הסיעודי נמצא במצב המאפשר לכך מבחינה רפואית, השאיפה, מבחינת האדם עצמו וקרובי משפחתו, תהיה להשאירו בבית. היום, האפוציה של אשפוז לטיפול סיעודי נשמרת למקרים מורכבים ביותר, שאינם מאפשרים את השראת המטופל בסביבתו הטבעית, ודורשים טיפול מקצועי רציף.

אדם 'סיעודי' הוא אדם עם מוגבלות בריאותית-פיזית הזקוק לסיוע ברוב הפעולות היום-יומיות, מקימה מהמיטה ועד אכילה ושתייה. הרקע להיותו סיעודי עשוי להיות מגוון: מפגיעה מערכתית עקב מחלה, דרך פציעה או תאונה ועד פגיעה מוחית או פעילות קוגניטיבית לקויה.
גם אנשים צעירים עשויים להיכלל בהגדרה 'סיעודי'. המקרים שבעקבותיהם הם נעשו סיעודיים הביאו אותם לשהייה ארוכה בבתי חולים, ולא אחת נחרתה בהם טראומה מהפגיעה עצמה. עקב המצב הסיעודי, בין כשמדובר באדם מבוגר ובין שמדובר באדם צעיר, מתעוררים קשיים רגשיים הנובעים בין השאר מאבל על המצב הפיזי שפעמים רבות הוא בלתי הפיך. במקרה כזה, הימצאותו של האדם הסיעודי בסביבתו הטבעית עשויה להקל משמעותית על מצבו המנטלי ועל רצונו להשתקם ככל האפשר ולהמשיך את חייו. 

מה כולל טיפול סיעודי בבית

טיפול ביתי דורש לפני הכול 'גורם מטפל'. בישראל קיימות מסורות של טיפול ביתי על ידי בני משפחה, ובאוכלוסיות מסוימות אופציה זו נפוצה ביותר (בחלק מהמקרים המדינה משתתפת בעלויות המטפל גם כשהוא בן משפחה, והליכי חקיקה נוספים בעניין מתרחשים בהווה). מעבר למטפל/ת נדרש ציוד עזר רפואי המסייע לשמור על המטופל ולשפר את מצבו.

בחירה נכונה של ציוד רפואי  הזמין לרכישה או להספקה לזמן מוגבל עשויה בהחלט לאפשר טיפול מסור ומקצועי בין כותלי ביתו של המטופל ולתמוך בו. 
נתינת דעת לנושא עשויה להיות ההבדל בין טיפול שיקומי ארוך במוסד, לטיפול נוח, קל ומקדם – בבית. 

עזרה סיעודית בבית

גם כאשר ישנו מטפל סיעודי בבית, האדם הסיעודי שנשאר בביתו, צריך הרבה עזרה מקרובי משפחה וחברים. בין אם מדובר בקניות, בסיוע ברכישה או השאלה של ציוד שיקומי, קביעת תורים רפואיים ועוד דברים שבהם המטפל הסיעודי לא יכול לעזור, לכן כשמתבצעת החלטה להשאיר את האדם הסיעודי בביתו, צריך לוודא שהסביבה מותאמת לכך, ושהמשפחה הקרובה והחברים, יודעים שהם יצטרכו לסייע. 

לסיכום, בכל הנוגע לטיפול באנשים סיעודיים, אין ספק שהפתרון הטוב ביותר הוא טיפול בבית, אך ישנם גורמים שונים להתחשב בהם, כגון הזכויות שהוא מקבל מהמדינה, לקיחת מטפל סיעודי זר או ישראלי, וציוד רפואי מותאם. 

בכל אלו נוכל לסייע לכם. 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי - התעמלות לגיל השלישי בישיבה, עם כדור, התעמלות לגיל השלישי עם גומיה ואפילו עם מקל. הכנסו למידע המלא באתר עזר מציון>>
התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה, על מה שהן אוהבות לבשל יחד, והחלומות שלהן. בואו לראות מקרוב למה לקחת מטפל סיעודי ישראלי דרך עזר מציון>>
אנחנו עובדים בלהציל חיים