דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

מה חשוב לדעת לפני שמכניסים מטפל סיעודי הביתה?

בן משפחתכם קיבל גמלת סיעוד ואתם זכאים לקבל מטפל סיעודי דרך חברת סיעוד. רגע לפני שאתם מתקדמים לחיפוש המטפל המתאים, יש דברים שאסור לכם להחמיץ.

זכויות חולה סיעודי

 

לעיתים, לעת זקנה או בעקבות תאונה או מחלה, האדם זקוק לעזרה ולליווי בפעולות יום-יומיות, ועליו לשכור עזרה חיצונית. קצבת סיעוד היא גמלה שמדינת ישראל נותנת לאנשים שהגיעו לגיל פרישה, גרים בבית וזקוקים לעזרת אדם אחר לביצוע פעולות היום-יום, וכן לאנשים הזקוקים להשגחה בבית למען בטיחותם ובטיחות סובביהם. הזכאות לגמלת סיעוד נקבעת בהתאם להכנסות ולמצב המשפחתי, ומטרתה לסייע לאדם המוגבל ולבני משפחתו בטיפול בו.

 

טיפול סיעודי בבית

 

בכל מקרה של התלבטות בעניין הגשת בקשה לקצבה, מומלץ לכם להתייעץ עם עובדת סוציאלית העוסקת בתחום, כדי למצות את זכויתיהם. יש להבין כי כאשר הצורך במטפל אינו זמני, השלכותיו הכלכליות משמעותיות מאוד גם במקרים שנראה שהמצב הכלכלי מאפשר לממן מטפל פרטי.
בהתאמת מטפל לקשיש יש לתת דעת לא רק להתאמה מוקפדת לצורכי הקשיש הפיזיים, אלא גם לצרכיו הנפשיים. המטפל מסייע לקשיש בפעולות היום-יומיות והאינטימיות ביותר, וחשוב לוודא שיש סבירות גבוהה לכימיה טובה בין הקשיש ובין המטפל הנבחר. כן חשוב לבחון ברגישות אם מטפל זה אכן יאפשר לקשיש את התחושה הנוחה והטובה ביותר בביתו.

חברת סיעוד - איך בוחרים?

 

עצות מבעלי ניסיון

 

התייעצו עם אנשים שמצבם דומה. רבים מחברינו ומבני גילנו נמצאים במצבים זהים לשלנו. ההורים מתבגרים, ולפניהם – הסבים והסבתות. המלצה כנה של חברים קרובים עשויה להיות משמעותית מאוד. בררו באיזו חברה ניתנים גם מענה מקצועי ותמיכה מקיפה, החיוניים מאוד בצומת הלא פשוט שאתם מצויים בו.

אמינות

 

ודאו שנותן השירות מעסיק אנשי מקצוע שעומדים לרשותכם למתן מידע אמין ומקיף גם אם הוא סותר את האינטרסים הכלכליים של הארגון. כמו כן, בדקו היטב אם חברת הסיעוד נמצאת ברשימת ספקי השירותים של משרד הרווחה או של המוסד לביטוח לאומי.

 

תנאי המטפל

 

חשוב להתעניין בתנאי ההעסקה שמעניקה חברת הסיעוד למטפל. ב'עזר מציון' המטפלים מקבלים שכר הולם ובזמן, כולל הטבות סוציאליות. מעבר לזה ניתנים להם ימי כיף – לריענון ולצבירת כוחות, ימי העשרה ועיון – להרחבת הידע ולהשבחת הטיפול הסיעודי, ועוד. תנאי ההעסקה של המטפל ורווחתו חשובים לכם ביותר. בסופו של דבר, ככל שלמטפל טוב יותר, כך רגוע וטוב יותר גם לקשיש.

 

תנאי המשפחה

 

חשוב להתעניין בחברת הסיעוד מה כולל השירות שתקבלו מהם אם תשכרו מהם מטפל סיעודי. ב'עזר מציון', מלבד מטפל לאדם הזכאי לכך ניתנת לבני המשפחה תמיכה והדרכה צמודה על ידי עובדות סוציאליות, כדי שיוכלו להיות פעילים עם הקשיש, לשים עין על הנעשה בבית ולוודא שהמטפל פועל כמצופה. כמו כן ניתנים ביקורי בית של אנשי מקצוע, כדי שתוכלו להיות הכי רגועים שאפשר.

 

אישורים

 

אם המטפל הסיעודי הוא עובד זר, חובה לוודא שיש לו אשרות עבודה מתאימות, ושהאשרות יהיו תקפות לאורך זמן. הסתגלות למטפל סיעודי אינה פשוטה, לא לקשיש ולא לבני המשפחה, ומוטב להימנע מהעסקת מטפל שצפוי לעזוב בתוך זמן קצר, ושוב יהיה צורך להתמודד עם בחירת מטפל והסתגלות אליו.

 

שירותים נוספים 

 

חשוב לוודא שחברת הסיעוד נותנת מעטפת שירותים מתאימה וכדאי לסכם איתה מראש על מכלול השירותים שיעניק המטפל. 'עזר מציון' מציעה מעטפת שירותים הכוללת שירות הסעות ואמבולנסים בלא תשלום, וכן פרויקטים ייחודיים להפגת בדידות, למניעת נפילות, לפעילות גופנית ועוד.

 

כניסת מטפל הביתה היא תהליך מורכב לכל בני המשפחה, וכמובן לקשיש עצמו. שיתוף פעולה עם חברת סיעוד אמינה ייתן לכם את מכלול התמיכה הנדרש לכם בתהליך זה, יעניק לכם רגיעה וביטחון בקבלת ההחלטות ויאפשר תהליך קל, נעים ומבטיח.

 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי - התעמלות לגיל השלישי בישיבה, עם כדור, התעמלות לגיל השלישי עם גומיה ואפילו עם מקל. הכנסו למידע המלא באתר עזר מציון>>
התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה, על מה שהן אוהבות לבשל יחד, והחלומות שלהן. בואו לראות מקרוב למה לקחת מטפל סיעודי ישראלי דרך עזר מציון>>
אנחנו עובדים בלהציל חיים