דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

אפשרויות טיפול סיעודי לקשישים

מדי שנה מאובחנים בישראל אלפי קשישים כסיעודיים, קשישים אלו נזקקים לטיפול וסיוע צמודים עקב מצבם.

מדי שנה מאובחנים בישראל אלפי קשישים כסיעודיים ונזקקים לטיפול וסיוע צמודים עקב מצבם. כבני המשפחה של הקשיש הסיעודי, אנו ודאי מבקשים את הטוב ביותר עבורו, ומעוניינים לספק לו טיפול שיאפשר לו לשמור על איכות חיים גבוהה ככל הניתן, בדגש על בריאותו הנפשית והמנטלית, רווחתו ואושרו.

אילו סוגי טיפולים סיעודיים קיימים כיום ומה ההבדלים ביניהם? לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא.

 

 

אילו סוגי טיפולים סיעודיים קיימים?

 

טיפול סיעודי הוא טיפול שכולל סיוע ברחיצה, הלבשה, אכילה, היגיינה אישית, החלפה של מצעים ומוצרי ספיגה, ניידות הן בבית והן מחוצה לו, ולמעשה סיוע בכל צורך בסיסי של האדם הסיעודי.

באופן עקרוני, קיימים שני סוגים עיקריים של טיפולים סיעודיים – טיפול בבית וטיפול במסגרת חיצונית:


טיפול סיעודי לקשישים בבית - מדובר על טיפול סיעודי שבמסגרתו המטפל מגיע לבית הקשיש ומטפל בו שם. טיפול זה מתאים לקשישים שזקוקים לסיוע בתפקוד היומיומי שלהם, אך מאידך לא זקוקים להשגחה רפואית קבועה. הטיפול הסיעודי יכול להינתן לקשיש על ידי מטפל סיעודי 24 שעות ביממה, או לחילופין, רק למספר שעות ביום, באמצעות מטפל סיעודי זמני או קבוע – בהתאם למצבו של הקשיש.


טיפול סיעודי לקשישים במסגרת סיעודית - בישראל קיימות עשרות מחלקות סיעודיות שפועלות בבתי חולים, בבתי אבות ובמוסדות סיעודיים. מחלקות אלו מספקות הן טיפול סיעודי והן השגחה וטיפול רפואי לאדם הסיעודי סביב השעון. לרוב, מדובר באפשרות השמורה למצבים רפואיים קשים, שכן ברוב המקרים, ההעדפה תהיה להשאיר את הקשיש בסביבה המוכרת לו. לכן, הטיפול במסגרת סיעודית בדרך כלל יינתן רק לקשישים שזקוקים לטיפול רפואי ולהשגחה צמודה מעבר למה שניתן במסגרת הסיעודית שבה הם מתגוררים.

 

 

מהם ההבדלים הנוספים בין טיפול סיעודי בבית לטיפול במסגרת סיעודית?

 

פרט לעובדה שטיפול סיעודי בבית מיועד לקשישים סיעודיים שמצבם הרפואי יציב, טיפול סיעודי בבית ניתן מאת מטפל סיעודי פרטי או מטפלת סיעודית פרטית, שיכולים להקדיש לקשיש את תשומת לבם המלאה ולסייע לו הן בצרכיו הסיעודיים והן בהפגת הבדידות וביציאה לפעילויות מחוץ לכותלי הבית. במסגרות סיעודיות, לעומת זאת, בדרך כלל ישנו איש מקצוע אחד שאמון על כמה קשישים, כך שכל קשיש לא בהכרח זוכה ליחס אישי ולאינטראקציה בין-אישית מעבר לטיפול הסיעודי. עם זאת, כאמור, במסגרות סיעודיות מקבלים הקשישים טיפול והשגחה רפואיים צמודים, שבמקרים מסוימים עשויים להציל את חייהם.

 

על מנת לבחור את האפשרות הטובה ביותר עבור הקשיש, יש לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל סוג טיפול ואת מצבו של הקשיש. אם מצבו הכללי של הקשיש טוב אך הוא בכל זאת מתמודד עם מספר בעיות רפואיות שדורשות השגחה, ניתן לבחון את האפשרות להזמין אח או אחות הביתה למספר שעות בשבוע או כל גורם רפואי שיכול לאמוד את מצבו הבריאותי על בסיס קבוע ולוודא שבריאותו יציבה.

 

יש לציין כי במקרים של בחירה בטיפול סיעודי בבית, חשוב מאוד לתת את הדעת על חברת הסיעוד שממנה אתם מזמינים מטפל, ולוודא שמדובר בחברה איכותית, שמעסיקה מטפלים מקצועיים, רגישים ואכפתיים. מומלץ לבקש המלצות ממכרים ובני משפחה, לקרוא על החברה ולבדוק את תנאי ההעסקה למטפלים על מנת לוודא שהם מקבלים שכר הולם, הטבות סוציאליות וימי העשרה ועיון שמטרתם לשפר את הטיפול הסיעודי. במקרים של מטפלים זרים, יש לוודא שיש להם אשרות עבודה מתאימות ושהאשרות האלה בתוקף לזמן ארוך, על מנת להימנע מהחלפת מטפלים לעיתים קרובות.

 

 

טיפול סיעודי בעזר מציון

האגף לסיעוד ותמיכה בקשישים של עזר מציון מוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי, משרד העבודה והרווחה ומשרד הבטחון, ומורשה לספק שירותי סיעוד לקשישים ולזכאי חוק סיעוד. שירותי הסיעוד ניתנים לקשישים על ידי מטפלים מסורים ומיומנים, ומתאפיינים ביחס אישי וברגישות מקסימלית. הם מקנים טיפול סיעודי מקצועי ומספקים להם מגוון של כלים שיסייעו להם במשימה.

השירותים של האגף כוללים גם הדרכה צמודה לבני משפחתו של הקשיש, ביקורי בית ותמיכה לכל אורך הדרך. על מנת לספק הן לקשיש והן למשפחתו שקט נפשי, עזר לציון גם מקפידה על תעריף טיפול שקוף וקבוע לכל מי שזקוק לשירותיה.

 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

התעמלות לגיל השלישי - התעמלות לגיל השלישי בישיבה, עם כדור, התעמלות לגיל השלישי עם גומיה ואפילו עם מקל. הכנסו למידע המלא באתר עזר מציון>>
התעמלות לגיל השלישי בבית- כל האפשרויות

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה

טובות השתיים- על אתי מטפלת לקשישים וכרמלה, על מה שהן אוהבות לבשל יחד, והחלומות שלהן. בואו לראות מקרוב למה לקחת מטפל סיעודי ישראלי דרך עזר מציון>>
אנחנו עובדים בלהציל חיים