דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

מאור כהן- איש הלגו

לפני יותר מעשור הגיע מאור כהן לבית אורנית בפעם הראשונה והפעיל 'חוג לגו' לשלושה ילדים. מאז הוא מגיע פעם בשבוע לבית אורנית כדי לשחק בלגו עם ילדים ומבוגרים ולבנות איתם עולמות שלמים מאבני לגו קטנות

מי לא מכיר את מאור? בבית אורנית ובמחלקות האונקולוגיות יש לו מקום של כבוד. כל ביקור שלו מזמין קריאות שמחה והתרגשות, ובזכותו, כל כניסה של ילד לאשפוז מלווה בתחושת חיבוק של אהבה ואכפתיות, המפיגה את תחושת הבדידות הקשה. 

 

מאור כהן, שמוכר היום גם בשם 'מאור איש הלגו', הוא ראש מדור ש"י (שירות ייחודי) ביחידת מיטב בצה"ל, ואחראי על גיוס וליווי של אוכלוסיות ייחודיות שאינן חייבות בגיוס אך בוחרות להתגייס. האהבה ללגו ליוותה אותו מגיל צעיר. כשהיה ילד ואביו היה חולה, ערכות הלגו הנעימו את זמנו והעסיקו אותו. לאחר נישואיו המשיך לקנות עוד ועוד ערכות לגו, עד שאשתו אמרה לו שבבית שלהם כבר אין מקום לערכות לגו, ואולי כדאי שימצא להן בית אחר.

כך הגיע מאור אל בית אורנית.

קרדיט צילום: איציק בלניצקי

 

הפעם הראשונה בבית אורנית


הפעם הראשונה הייתה לפני יותר מעשור. הוא הגיע כדי להעביר חוג לגו לילדים חולי סרטן. לפגישה הראשונה הגיעו שלושה ילדים, והזמן טס. מאור ראה את ההתלהבות שעל פניהם, ולאחר שבוע חזר. גם אחרי שבוע נוסף הוא חזר, וכך שבוע אחרי שבוע. הוא בנה עם הילדים בשקט ובשלווה, בכל שבוע ערכת לגו חדשה. כך היה לילדים אירוע שיש מה לחכות לו, וכך חוו הילדים וגם מאור תחושת הצלחה וסיפוק. במשך הזמן התרחב וגדל חוג הלגו. אל הביקורים התכופים בבית אורנית הצטרפו ביקורים בבתי החולים איכילוב, תל השומר, שניידר ורמב"ם, והיום הילדים במחלקות מחכים לו בקוצר רוח.

את הכינוי 'איש הלגו' העניק לו אחד ממאות הילדים שקיבלו ממנו שעות של הנאה והרפיה במקום של כאב וחשש. לאט ובזהירות, בשקט ובצניעות, הפך מאור לדמות אהובה שמלווה ילדים בתקופות קשות בחייהם.

 

ביום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל, נבחר מאור להדליק משואה. השרים מירי רגב וחילי טרופר כינו אותו 'הראשון למתנדבים' ואמרו: "אנחנו גאים בך ומריעים לך על שהתנדבות אצלך היא דרך חיים, תפקיד שאתה ממלא מתוך צו הלב".

מאור משיא משואה ביום העצמאות
קרדיט צילום: אסקף

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

כאן בשביל אחרים: התלמידים שלומדים בכל שבוע שיעור על התנדבות

שיתופי פעולה מרגשים בין מרכז היום לבוגרים עם מוגבלות בתנועה של 'עזר מציון' בנחלים, עם מוסדות לימוד בנחלים שבהם התלמידים לומדים על נתינה בהתנדבות קבוצתית

'עזר מציון' – התנדבות שמאפשרת לכם לעשות טוב

לכבוד יום המתנדב הבין-לאומי אספנו לכם את כל סוגי ההתנדבות שאפשר למצוא אצלנו ב'עזר מציון'. לכם נותר רק לבחור

ניצחתי את הסרטן, ועכשיו אני כאן בשביל אחרים

הם היו בצד הכואב, השתתפו כחניכים במחנות הנופש, שכבו במיטות בית החולים, והם יודעים סבל מהו. שלושה אנשים מופלאים שחלו, הבריאות והחליטו לעזור לאחרים, וכעת הם מספרים על התהליך שעברו ואיך בחרו לתת בחזרה.
אנחנו עובדים בלהציל חיים