דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
לא מצאתם את השירות המבוקש? התקשרו אלינו ונעשה הכול כדי לסייע! 2236*

כאן בשביל אחרים: התלמידים שלומדים בכל שבוע שיעור על התנדבות

שיתופי פעולה מרגשים בין מרכז היום לבוגרים עם מוגבלות בתנועה של 'עזר מציון' בנחלים, עם מוסדות לימוד בנחלים שבהם התלמידים לומדים על נתינה בהתנדבות קבוצתית

לקראת סוף שנת הלימודים נחגגו במרכז היום בנחלים שתי מסיבות סיום מרגשות ומחממות לב לשתי קבוצות של ילדים ונוער מבתי ספר בנחלים. תלמידים ותלמידות אלו הגיעו במשך השנה בקביעות לפעילות התנדבותית עם חברי מרכז היום, ופעילות זו הייתה חלק משמעותי משגרת יומם – שלהם ושל חברי המרכז. 


תפילה משותפת


לפני שלוש שנים הבחין מוטי כהן, מתנדב קבוע בקבוצת הבוגרים במרכז היום בנחלים, שלבוגרים המעוניינים להתפלל תפילת שחרית במניין אין אפשרות לעשות זאת. בשביל מניין צריכים עשרה גברים מעל גיל 13 שיתפללו יחדיו. כדי לשמח את הבוגרים ולהעניק להם את ההזדמנות החשובה הזאת, יצר מוטי קשר עם הרב לורנץ, רב הישיבה בנחלים, ועם הרב איתי הלל, שלימד באותה שנה את כיתה י'3. מאז, בכל יום, במשך שלוש שנים, הגיעו כמה תלמידים עם הרב הלל להתפלל עם הבוגרים במרכז היום. רגע לפני שהם מסיימים כיתה י"ב, עוזבים את הישיבה וממשיכים במכינות קדם צבאיות או בישיבות הסדר או מתגייסים לצה"ל, הגיעו התלמידים והוריהם למסיבת סיום מרגשת עם חברי מרכז היום והוריהם, לחגוג את סיום פרויקט ההתנדבות הנפלא הזה. אחד התלמידים, שנשאל מה הייתה המשמעות של ההתנדבות בשבילו, שיתף שלפני שהגיע להתפלל עם הבוגרים לא היה מתפלל בבוקר, אך כשהגיע וראה את שמחתם והתרגשותם של חברי המרכז על ההזדמנות להתפלל במניין, שאף להידמות להם.


חוויה מרגשת ומעצימה שתלווה את כולנו לכל החיים


הרב איתי, מחנך הבנים, סיכם ואמר: "הקדוש ברוך הוא זיכה אותנו להגיע מדי בוקר במשך שלוש שנים להתפלל עם הבחורים הנפלאים והטהורים של 'עזר מציון – אשל אברהם'. בהתנדבות הזאת זכו החבר'ה להתפלל עם החניכים, לסייע להם בהנחת תפילין, לתת יד, חיוך ועזרה בכל מה שצריך, ובעיקר – להתחבר אליהם ולקבל מהם את האור הגדול שלהם. אין ספק שזו הייתה חוויה מרגשת ומעצימה שתלווה את כולנו לכל החיים. אנחנו מודים לבית שלנו – ישיבת נחלים שאפשרה ודחפה את החיבור הזה, ולעמותת 'עזר מציון' על פתיחת הלב והמקום". 

 

 יום התנדבות מיוחד


מסיבת סיום נוספת שנחגגה לאחרונה במרכז היום בנחלים, נערכה לתלמידות כיתה ו' מבית הספר 'מודיעים' בנחלים. בשיתוף פעולה מיוחד עם בית הספר הגיעו תלמידות כיתות ה'-ו' בשנתיים האחרונות לשעה מיוחדת בכל יום שלישי, לשחק עם הבוגרות במשחקי חשיבה ולבלות יחד. תושב נחלים, חנן שיטרית, הוא שיזם את השיתוף המרגש הזה. מנהלת בית הספר יפעת גלרנטר קיבלה את ההצעה בחיוב ובשמחה והחיבור נעשה עם כיתתה של המורה תמר, המסיימת עתה את כיתה ו'. לאחרונה זכה בית הספר ב'אות חמד וחסד' ממשרד החינוך, על ההתנדבות המיוחדת הזאת. מסיבת הסיום כללה סדנה משותפת, פעילות ופינוקים. 


סוגי התנדבות מגוונים בעזר מציון


מערך ההתנדבות של 'עזר מציון' נחשב היום מערך ההתנדבות הגדול בארץ. אלפי המתנדבים של 'עזר מציון' נמצאים בכל מקום כמעט – בכבישים, בקהילה, בבתי החולים ברחבי הארץ, בבתי אבות, בבתי ספר ועוד. המגוון הרחב של אפשרויות ההתנדבות מאפשר לכל אחד ואחת הרוצים להתנדב, למצוא את ההתנדבות המתאימה להם. 
מגוון ההתנדבויות כולל: בישול ארוחות לחולים, חלוקת קפה ומאפה או ארוחות חמות במחלקות בתי החולים, שמירה וליווי למאושפזים, שינוע תרופות ומזון, עזרה בבתים למשפחות של חולים, התנדבות מקצועית של אנשי מקצוע במחלקות, בהתקנת מעקות אחיזה בבתיהם של קשישים וניצולי שואה, ועוד.

 

הישארו מעודכנים הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים ולקבל מידע על פעילות עזר מציון? הירשמו לניוזלטר שלנו

ידע שנותן כוח מאמרים וכתבות

'עזר מציון' – התנדבות שמאפשרת לכם לעשות טוב

לכבוד יום המתנדב הבין-לאומי אספנו לכם את כל סוגי ההתנדבות שאפשר למצוא אצלנו ב'עזר מציון'. לכם נותר רק לבחור

ניצחתי את הסרטן, ועכשיו אני כאן בשביל אחרים

הם היו בצד הכואב, השתתפו כחניכים במחנות הנופש, שכבו במיטות בית החולים, והם יודעים סבל מהו. שלושה אנשים מופלאים שחלו, הבריאות והחליטו לעזור לאחרים, וכעת הם מספרים על התהליך שעברו ואיך בחרו לתת בחזרה.

לוקמיה: סרטן הדם

יש סוגים רבים של מחלות סרטן שהשתלת מח עצם עשויה להביא אותן לריפוי מלא. מה אפשר ללמוד ממחלת הסרטן ומהו הטיפול הראוי ביותר לטיפול בסרטן הדם?
אנחנו עובדים בלהציל חיים